Karides avında 600 kiloluk camgöz yakaladı!

Karides avında 600 kiloluk camgöz yakaladı!
Karides avında 600 kiloluk camgöz yakaladı!
Tekirdağ'ın Şarköy İlçesi'ndeki balıkçı İlkay Köse, 5 tayfasıyla karides ve mezgit avlamak için çıktığı Marmara Denizi'nde 600 kiloluk camgöz cinsi köpek balığı yakaladı.

RADİKAL - Tekirdağ Şarköylü balıkçı, 46 yaşındaki İlkay Köse, 5 tayfasıyla mezgit ve karides avlamak için önceki gece Marmara Denizi’ne açıldı. Balıkçıların ağlarına 600 kiloluk camgöz cinsi köpek balığı takıldı. Balıkçılar, güçlükle teknelerine çıkardıkları camgözü Şarköy sahilinde sergiledi. Camgözü görmek için sahile gelenler köpekbalığı ile hatıra fotoğrafı çektirdi. İlk kez bu kadar büyük bir camgöz yakaladıklarını belirten lkay Köse şöyle dedi:

"5 kişilik tayfamla köpek balığını 4 saate gırgıra çektik. Tahminim 600 kilo ağırlığında daha önceleri 300-400 kilo yakaladığımız olmuştu. Bu kadar büyüğünü yakalamamıştık. Köpek balığını İstanbul balık haline satacağız." (Nuri ÇAĞLAR/ŞARKÖY/DHA)


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Gece

  http://www.radikal.com.tr/132334113233411

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yani ? - Muhammet Sami Bayram

  Sadece açık denizlerde yaşayabilen ve yaşama hakkı en az bizler kadan var olan bu canlıları rahat bırakmamız lazım artık. Bu fotoğrafa baktığımda bir kahramanlık, zafer görmüyorum fakat fotoğraf çektiren insanlar oldukça mutlu. Ben ise yaşamı elinden alınmış bir canlıyı görüyorum. Hadi diyelim doğanın bir kanunu var ve vahşi olduğumuz için balıklardan vitamin almamız gerek diye bir rasyonelliğe ve pragmatizme oturtuyoruz avlanmayı, fakat biliyorum ki bu canlı karides, hamsi, mezgit değil ki yiyesiniz. Yani tamamen anlamsız köpek balığını yakalayıp öldürmek.