Karın ağrısının ardında 'bebek' varmış!

Karın ağrısının ardında 'bebek' varmış!
Karın ağrısının ardında 'bebek' varmış!
Zonguldak'da 'Gazım var' diye hastaneye giden kadını dörk kiloluk bir sürpriz bekliyordu. Anne olan kadın tüp bebek tedavisini yarım bırakmış

 

ZONGULDAK - "Gazım var, içimde bir şey hareket ediyor" diye hastaneye giden kadının doğurmak üzere olduğu anlaşıldı! Tüp bebek tedavisini maddi imkansızlıklar nedeniyle yarım bırakan ve bu arada hamile kaldığı anlaşılan Semiha Pekmezci, dört kilo ağırlığında bir erkek bebek doğurmanın şaşkınlığı içinde.
Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine bağlı Şeyhoğlu Köyü'nde yaşayan 34 yaşındaki Semiha Pekmezci ve eşi Ertekin Pekmezci, altı yıllık evlilikleri boyunca çocukları olmayınca tüp bebek tedavisini denemek istedi. Ama parasızlıktan iki ay sonunda sürede tedaviyi yarım bırakmak zorunda kaldılar.
Tedavisi bitmediği için hamile kalabileceğini düşünmeyen Pekmezci, zaten fazla kiloları bulunduğu için gebelikten kaynaklanan şişkinliği buna yorarak hamile olduğunun farkına varamadı. Hamileliğin son günlerinde 'içinde bir şeyin hareket ettiğinden ve gazı olduğundan' şikayet etmeye başlayan Semiha Pekmezci, yakınları tarafından Çaycuma Devlet Hastanesi Acil Servisine götürüldü. Burada ağrı kesici iğne yapılan kadından polikliniğe başvurması istendi. Ertesi gün Çaycuma Devlet Hastanesi polikliniğine müracaat eden Semiha Pekmezci, tetkiklerinde hamile olduğunun belirlenince Zonguldak Karaelmas Üniversitesi (ZKÜ) Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildi. Hamilelik döneminin sonuna geldiği tespit edilen Pekmezci, Tıp Fakültesi Hastanesinde sezaryenle bir bebek dünyaya getirdi.
Anne Semiha Pekmezci "Gaz şikayetiyle doktora gidip hamile olduğumu öğrenince çok şaşırdım. Eşimle büyük mutluluk yaşadık. Ancak, işsiz eşimle çocuğumun bakımını nasıl sağlayacağımızı düşünüyoruz. Bu konuda yardım bekliyoruz" dedi. Başhekim Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Aykut Barut "Aile çocukları olmadığı için tedavi görmüş ancak yarım bırakmış. Doktorların, kendisine hamile kalmasının zor olduğunu söylemesi üzerine gebeliğin belirtilerini anlamamış. Annenin boyunun kısa, şişman olması ve bebeğin boyunun iri olması nedeniyle doğum sezaryenle gerçekleştirildi. Bebek dünyaya yaklaşık 4 kilogram olarak geldi. Şu anda anne ile bebeğin sağlık durumu çok iyi." (dha)