Karısı asansörde mahsur kaldı diye asansöre altı el ateş etti

Karısı asansörde mahsur kaldı diye asansöre altı el ateş etti
Karısı asansörde mahsur kaldı diye asansöre altı el ateş etti

Hayrettin T. eşi sitenin asansöründe mahsur kalınca altı el ateş etti. Hayrettin T. polisteki ifadesinde ?Yardım çağırmak için ateş ettim? dedi. FOTOĞRAFLAR: ORHAN TOPAL / AA

TRABZON - Eşi asansörde mahsur kalan Trabzonlu Hayrettin T., asansöre altı el ateş etti! Hayrettin T.’nin sık arızalanan asansöre sinirlendiği için ateş açtığı iddia edildi. Hayrettin T. ise “Yardım çağırmak istedim” dedi.
Trabzon’un Boztepe Mahallesi’ndeki bir siteden dün üst üste silah sesleri geldi. Hayrettin T. olanları şöyle anlattı:  “Eşim aradı. ‘Mahsur kaldım’ dedi. Ona, asansörde yazan irtibat numarasını okumasını istedim. Arayınca bir saat sonra gelebileceklerini söylediler. Eve geldim. Apartman görevlisiyle uğraştık. Vurarak, iterek, çeşitli aletlerle kapıyı zorlayarak, bir saatlik uğraşın ardından asansörü açtık. Eşim yerde baygın yatıyordu. Apartman görevlisi ayrıldı. Bir  kadın vardı, o da gitti. Eşimi asansörden çıkarmak için uğraştım, ancak başaramadım. Bağırdım, kimse yardıma gelmeyince sesim duyulsun diye ruhsatlı tabancamla ateş ettim.”
Silah seslerini duyan komşularının şikâyeti üzerine tabanca ve 15 mermiyle yakalanan Hayrettin T., hakkında, 6136 Sayılı Kanun’a göre işlem yapılmak üzere serbest bırakıldı. Asansörün sık sık arızalandığını söyleyen Hayrettin T. ise kendisinin de şikâyetçi olacağını söyledi. (aa)