'Kariyer' için öğrenciye dava

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü bir süredir komplo iddialarıyla çalkalanıyor.

ÇANAKKALE - Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü bir süredir komplo iddialarıyla çalkalanıyor. Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Ramazan Gülendam, öğrencisi S.A. ve üniversite yönetimi hakkında akademik kariyerine engel olunduğu iddiasıyla tazminat davası açtı.
Çanakkale Asliye Hukuk Mahkemesi'nde dün görülen duruşmaya Gülendam ile avukatı Mustafa Erol katıldı. Tanık olarak dinlenen ÇOMÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Talat Koç, öğrenci S.A'nın Gülendam hakkında kitap alma ve cinsel istismar şikâyeti üzerine soruşturma başlatıldığını söyledi. Avukat Erol ise üniversite tarafından yürütülen soruşturma sonunda dosyanın Yüksek Öğretim Kurumu tarafından incelendiğini, müvekkilinin suçsuz bulunduğunu belirtti.
Gülendam: Bana komplo kuruldu
Gülendam, evli ve üç çocuk babası olduğunu belirterek, 2004 yılının yazından beri yaşanan olaylar nedeniyle çok kötü günler geçirdiğini söyledi. Bölüm başkanlığına en güçlü aday olduğu için komployla karşı karşıya olduğunu söyleyen Gülendam, şunları söyledi: "Bu öğrencinin kaldığı yurt müdürünün öğrencinin 'sorunlu' olduğuna dair verdiği belge var. Asıl önemli olan bu öğrencinin zayıfı olduğu halde başka bir üniversiteye yatay geçiş yapmasıydı. Yani bana karşı öğrenciyi kullandılar ve başka bir üniversiteye gönderdiler. Ben doktoramı İngiltere'de yaptım. Doçent olursam doğal olarak bölüm başkanı olacaktım. Bu yüzden önümü kestiler."


    http://www.radikal.com.tr/7607847607840

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.