Karnesini alamadı...

Ümraniye'deki havai fişek deposunda meydana gelen patlamada yaşamını yitiren 15 yaşındaki Arda Abanoz, karne sevincini yaşayamadı.
2004-2005 öğretim yılı dün tüm okullarda sona ererken, Mustafa Saffet Anadolu Lisesi'nde hüzün vardı.

İSTANBUL - Ümraniye'deki havai fişek deposunda meydana gelen patlamada yaşamını yitiren 15 yaşındaki Arda Abanoz, karne sevincini yaşayamadı.
2004-2005 öğretim yılı dün tüm okullarda sona ererken, Mustafa Saffet Anadolu Lisesi'nde hüzün vardı. Okul arkadaşlarının gösterilerine gitmek yerine, internete girmek için babasının çalıştığı havai fişek deposuna gitmeyi tercih eden 15 yaşındaki Arda Abanoz, burada yaşanan patlamada yaşamını yitirmişti. Hazırlık sınıfındaki arkadaşları ve öğretmeni Özlem Candan gözyaşı dökerken, okulun müdür başyardımcısı Zeki Yıldırım, Abanoz'un çalışkan, disiplinli bir öğrenci olduğunu belirterek, "Mühendis olmak istiyordu. Depoya gitmek yerine gösteriye gelseydi, bu
olay başına gelmeyecekti" dedi.
15 gün sonra doğum gününü kutlayacak olan Abanoz, okula başlarken yazdığı özgeçmişinde kendini şöyle anlatmış: "En çok istediğim şey, iyi bir iş ve evlilik. Büyük bahçeli, çiçeklerin ve ağaçların arasında oturmak, hayalim. Ben tek kardeşim. Onun için evde çok rahatım. Okuldaki spor faaliyetlerinin artmasını istiyorum. Yüzmeyi çok seviyorum. Bu sene voleybolla uğraştım. Voleybolcu olabilmek eskiden hayalimdi. Ama olmadı. Bir yaz mevsimini voleybola değiştim. Yaptığım en büyük hataydı bu galiba."
Abanoz, bugün Düzce'de toprağa verilecek.


    http://www.radikal.com.tr/7488497488490

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.