Kars'ta çatışma: 1 asker şehit, 1 asker yaralı

Kars'ta çatışma: 1 asker şehit, 1 asker yaralı
Kars'ta çatışma: 1 asker şehit, 1 asker yaralı
Kars'ın Kağızman ve Digor ilçeleri arasındaki Karakale mevkiinde arama tarama faaliyeti sürdüren Özel Hareket Timleri ile PKK mensupları arasında çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu, bir asker yaralandı.

RADİKAL - Kars'ta PKK 'lılarla jandarma arasında çıkan çatışmada 1 astsubay şehit oldu. Çatışmada 3 PKK üyesinin de öldüğü belirtiliyor.

Bugün sabah saatlerinde Kağızman ilçesinin Karakale mevkisinde arama tarama faaliyeti sürdüren jandarma Özel Hareket Timleri ile PKK'lılar arasında sıcak temas sağlandı. Çıkan çatışmada 1 astsubay şehit olurken 1 asker de yaralandı.

Kars Kafkas Üniversitesinde tedavi altına alınan yaralı askerin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. Jandarma Alay Komutanı Albay Murat Kınay da hastaneye gelerek yaralı askeri ziyaret edip sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

Öte yandan Kars Valiliği tarafından, Selçuklu Türklerinin Ani Harabeleri'nden Kars'a girişlerinin 951'inci yıldönümü nedeniyle düzenlenen etkinliklerin, askerin şehit olması nedeniyle iptal edildiği açıklandı.

(DHA-AA)


  ETİKETLER:

  PKK

  ,

  şehit

  ,

  Asker

  ,

  Sabah

  ,

  Bugün

  ,

  jandarma

  ,

  sıcak