Kartal Adliyesi'nde yangın

Kartal Adliyesi'nde yangın
Kartal Adliyesi'nde yangın
Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'nın ek binasında yangın çıktı. Alevler itfaiye ekipleri tarafından kısa sürede söndürülürken, binada maddi hasar oluştu.

İSTANBUL - Anadolu Adalet Sarayı’nın kreş için ayrılan 3 katlı ek binasında saat 03.00 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Jeneratörün bulunduğu kısımda başlayan daha sonra dış cepheye sıçrayan alevler personel tarafından fark edildi. Çalışanlar durumu 110 itfaiye ile 155 polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine Pendik, Kartal ve Maltepe'den itfaiye ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri yangını kısa sürede kontrol altına alarak söndürdü. Herhangi bir resmi evrakın bulunmadığı öğrenilen binada ölen ya da yaralanan olmazken, maddi hasar meydana geldi. Polis ve itfaiye yangının çıkış sebebini araştırıyor.

KARTAL ADLİYESİ KAPANDI

Gece çıkan yangın nedeniyle adliye kapatıldı. Kimsenin alınmadığı adliyede bugün mahkemeler de görev yapamayacak.

Dünyanın en büyük adliyesi olduğu belirtilen Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'nın 3 katlı d bloğunda gece çıkan yangın nedeniyle bugün adliye kapatıldı. Yangın sonucu adliyede elektrik ve su kesildi. İçeride bulunan gaz kokusu ve kabloların yanmasından ötürü oluşan yanık kokusundan dolayı vatandaşlar ve adliye çalışanları adliye kapısından geri döndü. Sabah adliye önüne güvenlik şeridi çekildi, içeriye kimse sokulmadı. Görevliler adliye binasına girilmesine izin vermedi.

5 bloktan oluşan Anadolu Adalet Sarayı’nın yemekhane, kütüphane, kreş ve konferans salonu bulunan D bloğunun dış cephesi yangından dolayı zarar gördü. Yangının jeneratörlerden çıktığı belirtiliyor. Adliyede bugün mahkemeler de görev yapamayacak. Bu arada Anadolu Adalet Sarayı’ndaki yangın sebebi ile nöbetçi mahkeme ve savcılık Cevizli’deki eski adliye binasında hizmet verecek.(dha/İhsan Yalçın - Ramazan Eğri)