Kartal'dan teröre Türkçe ve İngilizce tepki

Beşiktaş Kulübü, son dönemde artan terör olaylarını protesto amacıyla, Liverpool'la yarın oynanacağı Şampiyonlar Ligi maçında çeşitli organizasyonlar düzenleyecek.

İSTANBUL - Beşiktaş Kulübü, son dönemde artan terör olaylarını protesto amacıyla, Liverpool'la yarın oynanacağı Şampiyonlar Ligi maçında çeşitli organizasyonlar düzenleyecek. Siyah-Beyazlı kulüp tarafından hazırlanan ve terörü lanetleyen Türkçe ve İngilizce pankartlar ve dövizlerle, tribünlerden terör olayları kınanacak. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Numan Ceyhan, Liverpool maçı öncesi terörü telin edeceklerini belirterek, "Çeşitli pankartlar, elde taşınır dövizler, afişlerle terörü kınayacağız. Pankartlarımızın tamamı hem İngilizce hem de Türkçe olacak" dedi.
Bu konuda UEFA'ya gerekli girişimlerde bulunduklarını ve bir olumsuzluk yaşanacağını düşünmediğini kaydeden Ceyhan, şöyle konuştu: "Beşiktaşlıya yakışır bir vakur duruşla tepkimizi göstermemiz lazım. Konuyu istismar etmeden tepkimizi dile getirmeliyiz. Çünkü bu konunun istismarı, bu vatan uğruna canlarını veren şehitlerimizin de kemiklerini sızlatır. Bölücü terörü lanetlerken, yüzyıllardır kardeşçe yaşadığımız, tasada ve kıvançta beraber olduğumuz Kürtçe konuşan yurttaşlarımıza da sahip çıkarak, onları bölücü terör örgütünün kucağına atmamalıyız. Buna da çok dikkat etmeliyiz."
Kulübün hazırlattığı Türkçe-İngilizce pankartlarda, 'Türk milleti kardeştir, bölücüler kalleştir', 'Şehitler ölmez vatan bölünmez', 'Hepimiz Mehmetçiğiz', 'Hepimiz Mustafa Kemaliz', 'Kahrolsun terör, Türk halkı kardeştir, bölücüler kalleştir', 'Yaşasın kardeşlik kahrolsun terör' gibi yazıların yer alacağı açıklandı.
Gelirler Mehmetçik Vafkı'na
Asbaşkan Numan Ceyhan, ayrıca yarın İnönü Stadı'ndaki iki Kartal Yuvası'nın gelirlerinin Mehmetçik Vakfı'na bağışlanacağını, ayrıca taraftarların SMS ve banka hesabı yoluyla direkt bağışta da bulunabileceklerini ifade etti. Ceyhan, terörü lanetleyen tişörtler de yaptırdıklarını ve yarın Kartal Yuvası mağazalarında bu tişörtlerin satılacağını söyledi. (Spor Servisi)