Kartopu öfkesinin kurbanı Yusuf'a hüzünlü veda

Kartopu öfkesinin kurbanı Yusuf'a hüzünlü veda
Kartopu öfkesinin kurbanı Yusuf'a hüzünlü veda
İstanbul'da arkadaşlarıyla oynarken kartopunun isabet ettiği taksinin şoförü tarafından kovalanırken başka bir aracın çarpması sonucu ölen 11 yaşındaki Yusuf Salih Özdağ, bugün Sinop'un Türkeli İlçesi'nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

TÜRKELİ - İstanbul E-5 Karayolu Sefaköy Teyfikbey Mahallesi Küçükçekmece istikametinde meydana gelen olayda iddiaya göre, arkadaşlarıyla kartopu oynayan Yusuf Salih Özdağ, elindeki kartopunu arkadaşına atarken yanlışlıkla bir taksiye isabet ettirdi. Öfkelenen taksi sürücüsü aracıyla ters yönde ilerleyerek, Yusuf Salih Özdağ'ı kovalamaya başladı. Taksi sürücüsünden kaçan Yusuf, yan yoldan bariyerlerin üzerinden atlayarak E-5 Karayolu'na fırladı. Yolun en sol şeridine kadar koşan Yusuf Salih Özdağ, Avcılar istikametine ilerleyen ve plakası öğrenilemeyen bir aracın altında kalarak yaşamını yitirdi.

Küçük çocuğun cenazesi bugün memleketi Sinop’un Türkeli İlçesi Seybeyi Köyü’ne getirildi. Burada ilk olarak köy meydanında yakınlarından ve akrabalarından helallik alındı. Anne Meryem Özdağ, babası Ertekin Özdağ cenazede güçlükle ayakta durabildi. Baba Ertekin Özdağ taziyeleri kabul etti.

Cenaze daha sonra köy mezarlığına getirildi. Burada öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından köydeki aile kabristanlığında defnedildi. (Songül KORKMAZ/DHA)


  ETİKETLER:

  Avcılar

  ,

  İstanbul

  ,

  Bugün

  ,

  Aile

  ,

  Köy