Kasımpaşa'da şüpheli paket alarmı

Kasımpaşa'da şüpheli paket alarmı
Kasımpaşa'da şüpheli paket alarmı
Kasımpaşa'da polisin gözaltına almak istediği 3 kişi ellerindeki poşeti atarak kaçmaya çalıştı. 3 kişi polis kovalamacası sonucu yakalanırken, attıkları 3 poşeti incelemek üzere olay yerine uzman ekipler çağrıldı.

RADİKAL - Kasımpaşa'da gözaltına alınan şüpheli 3 kişinin cadde üzerine bıraktığı iki poşet, çevrede bomba paniği yaşanmasına neden oldu. Polis, fünye ile patlatılan poşetleri inceliyor.

Olay saat 15.00 sıralarında Kasımpaşa Zincirlikuyu Caddesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin takibinde olan 3 kişi ile Zincirlikuyu Caddesi üzerinde kovalamaca yaşandı. Polis, 3 kişiyi yaka paça gözaltına alırken, şüphelilerden biri elindeki 2 poşeti yere attı. Polis, poşetlerde bomba olma ihtimalini değerlendirerek caddeyi trafiğe kapattı.

CADDEDEKİ İŞ YERLERİ BOŞALTILDI

Olaydan sonra cadde üzerinde meraklılardan oluşan yoğun bir kalabalık toplandı. Polis kalabalığı caddenin girişine kadar uzaklaştırdı. Poşetlerin bulunduğu bölgeye yakın yerdeki işyerleri de boşaltıldı. Polisin çevredeki yoğun güvenlik önlemi alması ve kulaktan kulağa 'bomba varmış' söylentisi çevrede paniğe yol açtı.

Güvenlik önlemlerinin ardından olay yerine bomba uzmanları çağrıldı. Özel kıyafetlerini giyen bomba uzmanı bir polis, poşetlerin yanına fünye yerleştirdi. Yapılan kontrollü patlamanın ardından, olay yeri inceleme ekipleri poşetteki parçaları incelemek üzere topladı.
Polisin olay yerindeki incelemesi sürüyor.
(DHA- Özkan ARSLAN -Özgür EREN)

İstanbul'daki bombalı saldırıları YDG-H üstlendi