Katil kendinle gurur duyuyor: Ben öldürdüm, namus meselesi

Katil kendinle gurur duyuyor: Ben öldürdüm, namus meselesi
Katil kendinle gurur duyuyor: Ben öldürdüm, namus meselesi

Olay yerine gelen sağlık ekipleri Berna Tekinalp?in öldüğünü belirlerken nabzının attığını tespit ettikleri halası Sevla Güler?e ilk müdahaleyi yaptı.

ADAPAZARI - 33 yaşındaki Abuzer Tekinalp, boşanmak için dava açan ayrı yaşadığı eşi 26 yaşındaki Berna Tekinalp’i randevu verip buluştuğu Tren Garı’ndaki kafeteryada kurşun yağmuruna tuttu. Eşini öldüren ve eşinin halasını ağır yaralayan Abuzer Tekinalp yakalandıktan sonra “Ben öldürdüm. Namus meselesi” diye bağırdı.
Aralarındaki şiddetli geçimsizlik nedeniyle ayrı yaşayan Abuzer Tekinalp, boşanma davası açan eşi Berna ile dün saat 11.30 sıralarında Cumhuriyet Polis Merkezi’ne 50 metre uzaklıktaki Adapazarı Tren Garı önündeki kafeteryada buluştu. Berna Tekinalp, buluşma yerine halası Sevla Ünler ile birlikte gelmişti.
Görgü tanıklarının ifadelerine göre, çiftin arasında tartışma çıkınca Abuzer Tekinalp belindeki tabancayı çekerek kurşun yağdırdı. Başından ve göğsünden vurulan bir çocuk annesi Berna Tekinalp, olay yerinde can verdi. Yine başına ve göğsüne kurşun isabet eden Sevla Ünler ise hastaneye kaldırıldı.
Kent merkezinde, polis merkezine 50 metre uzaklıkta işlenen cinayet sonrasında kaçmaya kalkışan Abuzer Tekinalp, silah sesleri üzerine olay yerine gelen polislerce ayağına çelme takılarak düşürüldükten sonra gözaltına alındı.
Olay yerine gelen 112 Acil Servis ekibindeki görevliler, Berna Tekinalp’in öldüğünü belirledi. Sevla Ünler hastaneye kaldırıldı, Ünler’in hayati tehlikesi devam ediyor. Gözaltına alınan Abuzer Tekinalp ise Emniyet Müdürlüğü’ne götürülmesi sırasında, gazetecilere, “Ben öldürdüm, namus davası” diye bağırdı. (dha)