Katil koca Yeşim'i döverek öldürdü

Katil koca Yeşim'i döverek öldürdü
Katil koca Yeşim'i döverek öldürdü
İzmir'in Ödemiş ilçesinde, birlikte yaşadığı Orhan Y. tarafından feci şekilde dövülen 24 yaşındaki Yeşim Korkmaz, başına aldığı darbelerle yaşamını yitirdi. Polis, Orhan Y.'yi gözaltına aldı.

İZMİR – Ödemiş'te hamallık yapan Orhan Y., 4 yıl önce Kiraz ilçesinde Yeşim Korkmaz ile tanıştı. Daha önce bir evlilik yapan ve eşinden boşanan Yeşim Korkmaz, Ödemiş’e gelerek Orhan Y. ile birlikte yaşamaya başladı. Çiftin bu birliktelikten 3 yıl önce bir kız çocukları dünyaya geldi. Ancak çiftin arasında geçimsizlik başladı ve bu zamanla arttı.

İddiaya göre Orhan Y. ile Yeşim Korkmaz arasında, dün gece saat 02.00 sıralarında, henüz belirlenemeyen bir nedenle yine tartışma çıktı. Orhan Y., bir süre sonra fiziksel şiddet uygulamaya başladı ve genç kadını öldüresiye dövdü. Yeşim Korkmaz, başına aldığı darbelerle olay yerinde yaşamını yitirdi.

Gürültüleri duyan komşularının haber vermesi üzerine eve gelen polis ekipleri Orhan Y.'yi gözaltına aldı. Yeşim Korkmaz'ın cesedi ise polis ve savcının olay yerindeki incelemelerinin ardından otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu'na gönderildi. Çiftin olay sırasında yan odada uyuduğu belirlenen çocuğu ise yakınlarına teslim edildi.

Orhan Y.'nin polisteki işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edileceği bildirildi.

(Faruk ÇARK / DHA)