'Katil koca'dan dehşet itiraflar: Ben Gülşah'ı bıçaklarken...

'Katil koca'dan dehşet itiraflar: Ben Gülşah'ı bıçaklarken...
'Katil koca'dan dehşet itiraflar: Ben Gülşah'ı bıçaklarken...
2 Ocak 2013'te öldürüldükten sonra TEM kenarına atılan 25 yaşındaki Gülşah Sarcan'ın katili ve eski eşi Sinan Seven'in yargılanmasına başlandı. Seven ilk duruşmada, "Onu bıçakladığım sırada çocuğumuz arka koltukta uyuyordu" dedi.

İSTANBULİstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, hakkında 'Kasten adam öldürmek' suçundan müebbet hapis cezası istenen tutuklu sanık Sinan Seven, Gülşah Sarcan'ın annesi Bağdagül Sarcan ile taraf avukatları katıldı.


‘ONU BIÇAKLADIĞIM SIRADA’
Eski eşinin daha önceleri kendisini aldattığını öne süren sanık Sinan Seven savunmasında, "Hasta olan oğlumu hastaneye götürecektim. Çocuğumun kimliğini almaya gittiğimde maktülde benimle geleceğini söyledi. Hastaneden sonra birşeyler yemek için bir restorana gittik. Tekrar arabaya bindik. Eşim ön sağ koltukta, çocuğumuz arka koltukta oturuyordu. Benden ayrılıp dönmek istemeyen eşime neden böyle yapıyorsun dedim' O da 'Artık bitti ben sana bir daha geri dönmeyeceğim başka biriyle görüşüyorum. rahatım yerinde' dedi. Beni kendinden soğutmak için mi bunları söylüyorsun' dedim. O da herşey gerçek soğutulacak birşey yok' dedi. Sözlerine dayanamadım ve üzerimde bulunan bıçakla çeşitli yerlerinden bıçakladım. Onu bıçakladığım sırada çocuğumuz arka koltukta uyuyordu" dedi. Gülşah Sarcan'ı bıçakladıktan sonra ne yapacağını bilemez hale geldiğini savunan Seven, "Hastaneye götürmek istedim, ancak kendimi kaybetmiş gibiydim. Nabzına baktım, nabzı atmıyordu. Cesedi yaklaşık bir saat süreyle araçta kaldı. Daha sonra bir yerde yol kenarına bıraktım" diye konuştu.


‘KIZIMIN ALDATTIĞI İDDİASI YALAN’
Müşteki Bağdagül Sarcan ise, "Sanığın kızımın kendisini aldattığı iddiası yalandır. Kızım öldürüldüğü sırada sanıktan boşanmış durumdaydı. Aralarında bir ilişki yoktu. O sırada arabada bulunan torunum sanığın annesini öldürdüğünü gördüğünü ifade etti. Maktülden kanlar aktığını gördüğünü ondan kanlar akarken sanığın telefonla ablasıyla görüştüğünü sonrada sanık tarafından ablasına teslim edildiğini söylemiştir. Şikayetçiyim, davaya müdahil olmak istiyorum. Sanığın cezalandırılmasını istiyorum" dedi. Bağdagül Sarcan ve Ercan Sarcan'ın davaya müdahil olma talebini kabul eden mahkeme sanık Sinan Seven'in tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.


‘ÇOCUĞUNUN GÖZLERİ ÖNÜNDE’
Öte yandan duruşmadan önce “ Kadın Cinayetlerini Duruduracağız Platformu” üyesi bir grup ve Gülşah Sarcan'ın yakınları adliyenin önünde basın açıklamalarına izin verilen alanda toplandı. Grup adına yapılan basın açıklamasında davanın sonuna kadar takipçisi olacakları belirtildi. Açıklamanın ardından konuşan Gülşah Sarcan'ın annesi Bağdagül Sarcan da gözyaşları içinde torununun annesi öldürülürken orada olduğunu ve cinayete şahit olduğunu belirterek, "Bir çocuğun gözünün önünde annesinin boğazı kesilir mi? Bunlar affedilir mi? Bunlar şimdi çıkacak ne yalanlar söyleyecek iyi hallerinden cezayı düşürmeye çalışacak. Adalet istiyorum. Katilin ailesinden de hesap sorulsun. Benim kızımın kanı yerde kalmasın. Bende mi kan dökeyim. Adalet bunu mu istiyor’’ diye konuştu. 


Cem TURSUN / DHA


  http://www.radikal.com.tr/113284011328403

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  aklıma - ahmetsomut

  kalbime en ufak bir merhamet duygusu gelmiyor. böyle bir cinayeti işleyenin hiçbir insani hakkı kalmamalı. Sadece ekmek ve su verilerek ağır işlerde çalıştırılmalı. Günde 3-4 saatten fazla uyutulmamalı. Sürekli işlediği cinayet filmi gösterilmeli. pişman olması acı çekmesi sağlanmalı. Cehenneme gitmeden bu dünyada cehennem yaşatılmalı.

  kadın öldürmek - ishak-ozen12

  erkeklerin kadınlar üzerinde güç gösterisi yapması kadar barbarca birşey olamaz heralde bir erkek olarak utanç duyyorum.yaratılış itibarıyla kadın zariftir erkeğe güç gösterisi yapamaz erkek bunu bile bile akdına şidet uygulayıp ölüme kadar götüryosa hayvanlıktan başka birşey değildir.utanç verici ne denilirki.sert önlemler alınmalı .hatta ilk okuldan itibaren okul mevzuatına uygun bir şekilde dersler verilmeli üzerinde muhakak durulmalı..!

  Kadın öldürüldü - pekmez_2042

  Mahkeme salonlarında erkekler,kocalar rahat rahat konuşurlar."Onu dedi bunu söyledi dayanamadım" derler . Hiç bir savunma silahı olmayan kadını öldürmeye dayanabilen bu erkeklere inanıyor musunuz. Erkeler kadınların kendilerine ait mülk olmadığını öğrenmek yerine, o mülk sandıkları kadına benim değilsen "öl"diyorlar. Türkiye'miz kadın katili erkeklerin cenneti.Belki başka bir kadın katilini caydırır diye adamlara mutlaka ömür boyu hapis cezası verilmeli.