Katil zanlıları dinleniyormuş

Polisin geçen hafta önce 'yanlışlıkla' Karadeniz Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Sadettin Güner ve üç yaşındaki oğlu Selçukhan'ı, bir gün sonra da Engin Bayramoğlu'nu öldürdükleri iddiasıyla yakalanan İsmet Meral ve yeğeni Burak Reis'in telefonlarını dinlediği ortaya çıktı.

TRABZON - Polisin geçen hafta önce 'yanlışlıkla' Karadeniz Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Sadettin Güner ve üç yaşındaki oğlu Selçukhan'ı, bir gün sonra da Engin Bayramoğlu'nu öldürdükleri iddiasıyla yakalanan İsmet Meral ve yeğeni Burak Reis'in telefonlarını dinlediği ortaya çıktı. Emniyet'in hakkındaki başka bir soruşturma nedeniyle Meral'in telefonunu dinlemeye aldığı öğrenildi.
Polisteki kayıtlara göre, 7 Ocak'ta hedef alınan Bayramoğlu'nun yerine yanlışlıkla Prof. Güner ve ailesinin bulunduğu otomobilin tarandığı olay Meral'e cep telefonuyla bildirildi. Telefonda Meral olay yerine gönderdiği arkadaşının, "Taranan araç profesöre ait. Ölen bir profesör" demesi üzerine, "Eyvah eyvah! Yanlış adamı vurduk" dedi. Bu kayıtlar poliste olmasına rağmen olaydan bir gün sonra Bayramoğlu aynı yerde, aynı tarzda saldırıyla hayatını kaybetti.
Meral ve Reis ile onları evinde sakladığı öne sürülen Sevim Gömleksiz dün polisteki sorgularından sonra adliyeye sevk edildi. Cumhuriyet Savcısı Kasım Aras, Meral ve Reis'i 'adam öldürmek', Gömleksiz'i ise 'yardım ve yataklık etmek'ten tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk etti. Nöbetçi 2. Sulh Ceza Mahkemesi zanlılar tutukladı. Trabzon Cumhuriyet Başsavcısı Burhan Çobanoğlu ise "Ele geçirilen dört tabanca her iki cinayette de kullanılmış" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7348167348160

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.