Katil zanlısı sevgili elde

Cihangir'deki evinde bıçaklanarak öldürülmüş halde bulunan fotoğrafçı Mehmet Gülbiz'in katil zanlısı yakalandı.

İSTANBUL - Cihangir'deki evinde bıçaklanarak öldürülmüş halde bulunan fotoğrafçı Mehmet Gülbiz'in katil zanlısı yakalandı. Hollandalı sevgilisinin evinde yakalanan İran asıllı 25 yaşındaki Farisa Ethashamma'nın suçunu itiraf ettiği açıklandı. Ethashamma'nın Gülbiz'i çıplak fotoğraflarını internette yayımlamakla tehdit ettiği için öldürdüğünü söylediği öğrenildi.
Polis, incelemeye aldığı Gülbiz'in bilgisayarında Ethashamma'nın gönderdiği e-mail'leri buldu. Ethashamma'nın e-mail şifrelerini kıran polis, genç kadının internetten alışveriş yaptığını ve bunun için verdiği adresi belirledi. Etiler Uçaksavar Sitesi'ndeki evin Ethashamma'nın Hollandalı sevgilisi Rene Martin Bouwman'a ait olduğu ortaya çıktı. Eve yapılan baskın ile Ethashamma ile Bouwman gözaltına alındı. Cinayet sırasında kendisinin de yaralandığı ortaya çıkan Ethashamna'nın Taksim İlk Yardım Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne giderek tedavisini yaptırdıktan sonra Bouwman'ın evine gittiği belirlendi.
Eşyalar da bulundu
Genç kadının, cinayetten sonra üzerinde parmak izinin olabileceğini düşündüğü eşyaları Bouwman'ın evine götürdüğü tespit edildi. Evde yapılan aramada, Gülbiz'in fotoğraf makinesi, kamerası ve dizüstü bilgisayarı ile kanlı bir bıçak ele geçirildi.
Ethashamma, Gülbiz ile chat'te tanıştıklarını ve bir süre birlikte olduklarını söyledi. Kısa bir süre öncede chat'te elektronik teknisyeni Hollandalı Bouwman ile tanıştığını söyleyen Ethashamma'nın ifadesinde, "Bir süre konuştuktan sonra Gülbiz'i yatağa bağladım ve sevişmeye başladık. Bu sırada Gülbiz'e kendisinden ayrılmak istediğimi söyledim. Ancak o elinde bin kareye yakın erotik fotoğrafımın olduğunu ve kendisinden ayrılırsam bunları internette yayımlamakla tehdit edince onu öldürdüm" dediği öne sürüldü.
Ethashamma ve Bouwman polisteki işlemleri tamamlandıktan sonra Beyoğlu Adliyesi'ne götürüldü. Bouwman savcıdaki sorgusunun ardından serbest bırakılırkan Ethashamma Nöbetçi 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu.


    http://www.radikal.com.tr/7371567371560

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.