Katil zanlısı Türk çıktı

Katil zanlısı Türk çıktı
Katil zanlısı Türk çıktı

Amsterdam?da yuva işleten Arzu Çakmakçı Erbaş bıçaklanmıştı.

AMSTERDAM - Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da çocuk yuvası işleten Türk işkadını Arzu Çakmakçı Erbaş’ın öldürülmesiyle ilgili olarak bir Türk’ün arandığı açıklandı. Amsterdam polisinden yapılan açıklamada, 41 yaşındaki şüphelinin, Hollanda’da yasadışı olarak bulunan Nevzat Koyak adındaki alkol ve uyuşturucu bağımlısı bir kişi olduğu bildirildi. Polis şüphelinin yakalanabilmesi için özel bir telefon numarasını hizmete koydu. Zanlının fotoğrafı da televizyonlardan yayımlandı. Polis, bilgi vereceklerin adının saklı tutulacağını ve yakalanmasını sağlayacak kişiye 5 bin avro ödül verileceğini de belirtti.
Amsterdam’da yabancıların yoğun olarak yaşadığı Geuzenveld semtinde yuva işleten 33 yaşındaki Arzu Çakmakçı Erbaş, 10 Ağustos günü akşam üzeri iş çıkışı saatinde yuvanın önündeki caddede park halindeki arabasına binmeye hazırlanırken bıçaklı saldırıya uğrayarak yaşamını yitirmişti.
Gerek Türk gerekse Hollanda toplumu içinde başarılı bir işkadını olarak tanınan Arzu Çakmakçı Erbaş’ın cinayete kurban gitmesi ülkede büyük yankı uyandırmış, polis olayın çözülebilmesi için 20 müfettiş görevlendirmişti. (aa)