Katilin forma numarası 7

Katilin forma numarası 7
Katilin forma numarası 7

20 yaşındaki Burak Yıldırım (sağda) Fenerbahçe maçında

Derbi çıkışında evine dönerken bıçaklanarak öldürülen Genç Fenerbahçeli taraftar Burak Yıldırım'ın arkadaşı "Saldırganlar Galatasaray formalıydı" dedi.

İSTANBUL - Kadıköy Şükrü Saracoğlu Stadı’nda dün akşam Fenerbahçe ’nin 2-1 galibiyetiyle sonuçlanan gergin derbi sonrasında Fenerbahçeli bir taraftar öldürüldü.

Olay, Genç Fenerbahçeliler adlı taraftar grubunun yaptığı açıklamayla duyuldu. Edirnekapı Metrobüs durağında Fenerbahçeli Burak Yıldırım’ın (20) Galatasaraylı iki taraftar tarafından bıçaklandığı ve hayatını kaybettiği duyuruldu.

Burak Yıldırım’ın yanında olan bir arkadaşı olayı şöyle anlattı, “Stattan çıktık. 10 kişiydik. Gaziosmanpaşa’ya dönüyorduk. Söğütlüçeşme’den metrobüsle Edirnekapı’ya geldik. Metrobüsten önce o indi. Bu sırada Galatasaraylı iki taraftar, seslendi. Kalbinin altından bıçağı soktu. Hiçbir tartışma olmadı. Saldıranların ikisinde de Galatasaray forması vardı. Evimize gidecektik.”

Olayı soruşturan polis önemli bulgulara ulaştı. Cinayetin işlendiği Metrobüs yaya üstgeçidi ve çevresindeki kameraları inceleyen polis, Burak'ın ölümüne neden olan bıçak darbelerini vuran kişinin 7 numaralı ve Yücel adının yazılı olduğu parçalı Galatasaray forması giyen bir kişi olduğu belirlendi. Polis bu kişiyi yakalamak için harekete geçti. Kamera kayıtlarının incelenmesi sonucunda Burak Yıldırım'ın metrobüs yaya yolunda biri siyah gömlekli diğeri Galatasaray forması giymiş iki kişiyle karşılaştığı saldırıyı bu kişilerin gerçekleştirdiği belirlendi. 

 ÖLDÜRÜLDÜĞÜ YERDE ANILDI
Öte yandan Yıldırım için bir grup taraftar, bıçaklandığı Edirnekapı'ya geldi. Aralarında Beşiktaş ve Galatasaraylı taraftarlar ile Yıldırım'ın tribün arkadaşlarının da yer aldığı grup, olayı kınayıp, bir daha böyle şeyler olmamasını istediklerini dile getirdi. Grup, daha sonra Yıldırım'ın cenazesinin bulunduğu hastaneye gitti. (DHA/Ajanslar)