Katilin forma numarası 7

Katilin forma numarası 7
Katilin forma numarası 7

20 yaşındaki Burak Yıldırım (sağda) Fenerbahçe maçında

Derbi çıkışında evine dönerken bıçaklanarak öldürülen Genç Fenerbahçeli taraftar Burak Yıldırım'ın arkadaşı "Saldırganlar Galatasaray formalıydı" dedi.

İSTANBUL - Kadıköy Şükrü Saracoğlu Stadı’nda dün akşam Fenerbahçe ’nin 2-1 galibiyetiyle sonuçlanan gergin derbi sonrasında Fenerbahçeli bir taraftar öldürüldü.

Olay, Genç Fenerbahçeliler adlı taraftar grubunun yaptığı açıklamayla duyuldu. Edirnekapı Metrobüs durağında Fenerbahçeli Burak Yıldırım’ın (20) Galatasaraylı iki taraftar tarafından bıçaklandığı ve hayatını kaybettiği duyuruldu.

Burak Yıldırım’ın yanında olan bir arkadaşı olayı şöyle anlattı, “Stattan çıktık. 10 kişiydik. Gaziosmanpaşa’ya dönüyorduk. Söğütlüçeşme’den metrobüsle Edirnekapı’ya geldik. Metrobüsten önce o indi. Bu sırada Galatasaraylı iki taraftar, seslendi. Kalbinin altından bıçağı soktu. Hiçbir tartışma olmadı. Saldıranların ikisinde de Galatasaray forması vardı. Evimize gidecektik.”

Olayı soruşturan polis önemli bulgulara ulaştı. Cinayetin işlendiği Metrobüs yaya üstgeçidi ve çevresindeki kameraları inceleyen polis, Burak'ın ölümüne neden olan bıçak darbelerini vuran kişinin 7 numaralı ve Yücel adının yazılı olduğu parçalı Galatasaray forması giyen bir kişi olduğu belirlendi. Polis bu kişiyi yakalamak için harekete geçti. Kamera kayıtlarının incelenmesi sonucunda Burak Yıldırım'ın metrobüs yaya yolunda biri siyah gömlekli diğeri Galatasaray forması giymiş iki kişiyle karşılaştığı saldırıyı bu kişilerin gerçekleştirdiği belirlendi. 

 ÖLDÜRÜLDÜĞÜ YERDE ANILDI
Öte yandan Yıldırım için bir grup taraftar, bıçaklandığı Edirnekapı'ya geldi. Aralarında Beşiktaş ve Galatasaraylı taraftarlar ile Yıldırım'ın tribün arkadaşlarının da yer aldığı grup, olayı kınayıp, bir daha böyle şeyler olmamasını istediklerini dile getirdi. Grup, daha sonra Yıldırım'ın cenazesinin bulunduğu hastaneye gitti. (DHA/Ajanslar)


  http://www.radikal.com.tr/113320711332077

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  HAZMEDEMEYİNCE FİZİKİ OLARAK ŞİDDETE BAŞVURUYORUZ.BİZ GALİBA DELİYİZ. - pispor

  kapitalist sistemin vaz geçilmezidir.ülkemizde Futbolda son yıllarda devlet eli ile ne yazık ki ırkçı,şoven gösteriler ile şiddeti besler hale geldi.zaten herkesin gücü yok bir bilet almaya,dişinden okul harçlığından para ayıran gençlerinde huzur içinde bir maç seyretmesi bu ülkede şiddete maruz kalmaktadır.bazen düşünüyorum niçin benim ülkemde bu kadar şiddet var.bu kadar insanımız şiddete meillidir.birbirini tanımayan iki seyirci genç neden ve niçin biri bıçağını çekip ölüm noktasına saplıyor.nedir paylaşamadığı,acaba bizim insanlarımız yenilgiye mağlubiyete hazımsızlığımı var.varsa bunun sebeplerini araştırmak gerek.eğitim sisteminde köklü değişikliler yapmak gerek.eşinden ayrılan hazmedemeyip gidip eşini öldürüyor.kızı sevdiğine kaçıyor namus deyip hazmedemeyip çocuğunu öldürüyor.üç beş kuruş borç vermiş alamayınca hazmedemeyip öldürüyor,yol vermediği için hazmedemeyip öldürüyor.Ya bu insanımızın psikolojisi mi bozuldu.

  Hala. - Clear

  Tecavüz,cinayet,şiddet! Siz hala idamın insanlık suçu olduğuna inanıyormusunuz? O zaman,dünya insan hakları savunucularının önderi,demokrasi ve özgürlük anıtı sahibi ABD'ye bir sorun bakalım,ne yanıt alacaksınız?

  ''Boşu Boşuna'' Akan Kan - fogurlu

  Bir spor ve eğlenceden ibaret olan futbol endüstriyelleştikçe çirkinleşti ve büyük paraların girdiği her platform gibi vahşileşti. Maçtan önce kendilerini ''söz sahibi'' olarak gören ama toplumda hiçbir gereği olmayan sözde kişiler toplumu gerdikçe gerdiler.Biri toplum hazır değilmiş de şampiyonu alkışlamazmış, öbürü bir maç alacak diye yapmadığı çirkinlik kalmamaış. Alın mutlumusunuz şimdi. Bence mutlusunuzdur çünkü milyon dolarları cebe atıp geziyorsunuz sizene evi yıkılandan. Suçlu siz değilsiniz zaten suçlu bu gereksiz oyuna karşılık size bir çuval para verenlerdir.futbola tekrar spor ve eğlenceye dönüşsün isteniyorsa derhal paranın pençesinden kurtarılmalıdr.

  Futbola da şampiyonluğa da... - xterso

  Lanet olsun böyle spora, lanet olsun böyle şampiyonluğa, lanet olsun böyle rekabete, lanet olsun böyle taraftarlığa... Canilik bu. Hangi spor, hangi taraftarlık,hangi şampiyonluk bir gencin hayatına değebilir? Bir daha futbol izlemeyeceğim bu ülkede. Artık işler iyice çığırından çıktı. Herkes başını önüne eğip utanmalı...

  OLMAZ OLSUN BÖYLE FUTBOL MAÇLARI. - m.rozbilen

  Yazıkki ne yazık.Genç bir delikanlı FB-GS maçına kurban gitmiştir.Hiç bir karşılaşma insan hayatından önemli değildir.FB-GS bu delikanlıya kurban olsun.Bizde spor karşılaşmaları fanatikler yüzünden zevkle seyredilmesi haram olmuştur.Zorla maç kazanma peşindeler.Oldu olacak karşılaşma yapmadan silahlı çatışmayla maç kazanılsın.Ölen ölür geri kalan sağlar bizimdir.Kesinlikle bu gidişe dur denmeli ve huzur bozucular sert tedbirlerle cezalandırılmalıdır.Mevcut önlemler caydırıcı olmamaktadır.Kimse zorla maç almaya cürret etmemelidir.Saha içi çok mu iyi sanki? Futbolcular bile nerdeyse tekme tokat girişecekler.Öyle futbolcu oynatılmamalı.Irkçı tezahürat ve eylemlere müsaade edilmemelidir.

  Katil kim? - fkont

  Bu çocuğun katilleri 13 yıl önce Taksimde öldürülen 2 İngiliz taraftarı için 'onlarda gelenek göreneklerimize saygı duysalardı İngilizlere iyi bir ders olmuştur' diyen Medya'dır.

  Suclu kim dersiniz? - HocaEfendi

  Sizce Galatasaya taraftarimi yapti yoksa yoldan gecen birkac serserimi yoksa alakasiz baska bir mevzumu? Ben söyleyeyim: suclu medya, klüp yöneticileri ve idarecileri. Muhtemelen fanatik bir gurubun yaptigi is. Ancak olayi bu hale getiren medyaninda gaziyla klüp yönetici ve idarecilerinin gerilimi tirmandirmasi. Mactan önce sürekli aciklama yapan Aykut Kocaman ve Aziz yildirim'in amaclari maci gerilime sokmak ve burdan galbiyetle ayrilmak. Ayni dekilde GS tarafindan yapilan aciklamalarida ekleyebilirsiniz. A ve B takimin yapmasi degil ne yapildigi önemli burda. Sonuc olarak zarar gören hep taraftarlar ve genclerimiz. Zehirleniyorlar ve gelecekleri medyanin ve yöneticilerin hirslari ugruna fanatizm hastaligi icinde eritiliyor. Bu tarz olaylara gelmeyin arkadaslar, sürekli sagduyulu olun. Bu olaylari tirmandiranlar evlerine gidip pasa keyiflerini sürüyorlar. Olan genclerimize oluyor. Bu olayin tek rengi var oda hepimimiz.