Katilin oğlunu öldürerek intikam

Kafasına tek kurşun sıkılarak öldürülen Reyhan Gül'ün iki ağabeyi, katilin oğlunu öldürdü. Çünkü ablalarını öldüren adam 'Reyhan'ın oğlumla ilişkisi var' diyerek cinayeti işlemişti

İSTANBUL - Gaziosmanpaşa’da  arabasının içerisinde kafasına sıkılan tek kurşunla öldürülen Kadir Subatan’ın katil zanlıları yakalandı. Cinayetin nedeni ilginçti: “Kadir Subatan’ın babası iki yıl önce bir kadını öldürmüştü. Bu kadının ağabeyleri cinayete neden olduğu gerekçesiyle intikam için onu hedef seçti.”
Gaziosmanpaşa’da dokuz ay önce arabasında kafasından tek kurşun sıkılarak öldürülen Kadir Subatan’ın katil zanlıları Gaziosmanpaşa Araştırma ekiplerinin takibiyle yakalandı. Cinayetin öyküsü şöyleydi: “Bahçelievler’de iki yıl önce Reyhan Gül ile birlikte yaşayan Fikri Subatan, oğlu ile ilişkisi olduğu gerekçesi ile Reyhan Gül’ü kafasına tek kurşun sıkarak öldürdü. Ardından da silahı karnına dayayarak  intihar etmek istedi. Polis Fikri Subatan’ın üzerinde bulduğu mektupta sevgilisinin oğlu ile ilişkisi olduğunu iddia ettiği belirtildi. Olay sonrası ağır yaralanan Fikri Subatan, yaralı kurtulurken kasten adam öldürmek suçundan cezaevine gönderildi.
Ablalarını öldüren zanlının ailesini sürekli takip eden Ali Gül ve Rahim Lama, dokuz ay önce Karadeniz Mahallesi’nde gece yarısı kapılarının önünden geçen Kadir Subatan’ın arabasının önünü kesti. Kadir Subatan’ı ablaları gibi kafasına tek el ateş ederek  öldürdüler.
Polisin teknik takibi sonucunda Gül ve Lama’dan şüphelenildi. İki katil zanlısı dün Tuzla’da yakalandı. (Radikal)