'Katillerin arkasındakiler bulunsun'

'Katillerin arkasındakiler bulunsun'
'Katillerin arkasındakiler bulunsun'
Zirve Yayınevi katliamında öldürülen Tilman Geske'nin eşi Suzanna Geske: 'Beş çocuğun ne yaptığı belli. Onların arkasında kim var? Bunu merak ediyorum


MİKAİL PELİT
Zirve Yayınevi’ne 18 Nisan 2007’deki saldırıda boğazları kesilerek öldürülen üç kişiden biri olan Alman uyruklu Tilman Geske’nin eşi Suzanna Geske, “Beş çocuğun ne yaptığı belli. Onların arkasında kim var?” diye sordu.
Çocukları 15 yaşındaki Michal, 13 yaşındaki Lukas ve 10 yaşındaki Miriam Geske ile birlikte Malatya’da yaşayan Suzanna Geske, 12 yıldır Türkiye’de bulunduklarını söyledi. Altı yıldır Malatya’da oturan Suzanna Geske TC vatandaşlığına geçmek için başvurduklarını ancak beş yıl kesintisiz oturma şartı gerektiği için başvuruların kabul edilmediğini ifade etti.

Katillerin aileleri için dua
Türk vatandaşı olmakta kararlı olduğunu anlatan Geske “2.5 yıl daha kesintisiz oturduktan sonra vatandaş olabileceğiz. Bu memleket bizim memleketimiz” dedi. Eşinin yokluğuna alışamadığını belirten Geske ‘Çocuklarda babasızlığa alışamadı. Babaları için sürekli dua ediyorlar. Biz diğer aileler için de dua ediyoruz (Katil zanlılarının aileleri) asıl acıyı onlar çekiyor” diye konuştu. Suzanna Geske katliamla ilgili ise şöyle konuştu: “Beş çocuğun ne yaptığı belli zaten. Onların arkasında kim var. Ben asıl bunu merak ediyorum. Onları bulsunlar. Çünkü beş kişi salonda hiçbir şey olmamış gibi oturuyorlar. Arkasındakiler yakalansın ve cezalarını çeksinler.”