Katliam sanığı: Daha önce de denemiştim ama başaramadım

Katliam sanığı: Daha önce de denemiştim ama başaramadım
Katliam sanığı: Daha önce de denemiştim ama başaramadım

Ailenin hayatta kalan tek ferdi Ali Köroğlu aile mezarında dua etti. Eniştesi Şafak Köksal (solda) tutuklandı. fotoğraf: DURMUş SEViNDiK / dha

ZONGULDAK - Köroğlu ailesinin hayatta kalan tek ferdi Ali Köroğlu dün ailesinden altı kişinin yan yana gömüldüğü mezarın başında dua etti.  Köroğlu, “Eniştem Şafak Köksal, daha önce de kardeşime tüfekle ateş etmiş ancak bazı kişilerin kendisini koruması sonucu ceza almamıştı. Eğer o gün arkadaşı askere uğurlamak için eve gecikmeseydim, ailemle birlikte ben de ölecektim” dedi.
22 yaşındaki ‘enişte’ Şafak Köksal, önceki gün ‘oğlunu kendine göstermedikleri gerekçesiyle’ ayrılmak üzere olduğu eşi Ayşe Köksal ile aile üyelerini öldürdü. Zonguldak’ın Çaycuma ilçesi Çayır köyünde ormanda pusu kurup altı kişiyi katlettikten sonra kahveye gidip çay içen Köksal ve cinayette kendisine yardım ettiği öne sürülen ağabeyi İsmail Köksal dün tutuklandı. 
Şafak Köksal mahkemede verdiği ifadede, “Daha önce de eşime kucağında beş aylık oğlum Doğu varken ateş ettim ama öldüremedim. Eşim, ‘karnın aç mı, tok mu’ diye hiç sormazdı. Sanki ben evde yokmuşum gibi davranırdı. Ailesi de kızlarını bana karşı dolduruyordu, beni hor görüyorlardı” dediği öğrenildi.  Köksal’ın babası 55 yaşındaki İsmail Köksal ise şoktaydı. Köksal, “Onlar benim çocuğumu vursaydı bu kadar canım yanmazdı. Ben bir tane gömerdim, onlar altı tane gömdü” dedi. Baba Köksal tutuksuz yargılanacak. (dha)