Katliamda hayatını kaybedenler için Ankara'da anma ve uğurlama

Katliamda hayatını kaybedenler için Ankara'da anma ve uğurlama
Katliamda hayatını kaybedenler için Ankara'da anma ve uğurlama
Barış mitingini düzenleyen ve katılan kurumların temsilcilerinden oluşan Koordinasyon Komitesi, bugün önce katliamın gerçekleştirildiği noktada hayatını kaybedenleri anacak, ardından katliamda hayatını kaybedip kimlik bilgileri netleşenler için Sıhhiye Meydanı'nda toplu anma ve uğurlama töreni düzenleyecek.

RADİKAL - Ankara 'da barış mitingini organize eden KESK, DİSK, TMMOB ve TTB'nin yanı sıra mitinge katılan kurumların temsilcilerinin yer aldığı Koordinasyon Komitesi, bugün katliamda hayatını kaybedenler için toplu anma ve uğurlama töreni düzenliyor.

Saat 10.00'da miting çağırıcısı ve katılımcı kurum temsilcileriyle birlikte Ankara TCDD garı önünde, katliamın gerçekleştiği yere karanfiller bırakılacak. Saat 11.00'de ise Sıhhiye Meydanı'nda hayatını kaybedenler için toplu anma ve uğurlama töreni gerçekleştirilecek.

Koordinasyon Komitesi, "Yastayız, İsyandayız, Barışta Israrcıyız" başlığı ile yayınladığı açıklamada, bugünkü programı şöyle açıkladı:

"Daha fazla kan akmasın, çocuklarımız yaşamlarını yitirmesin, daha fazla acı ve gözyaşı olmasın diye Ankara'da toplanan on binlerce barış savunucusunun ortasında alçakça patlatılan bombalarla 100'ün üzerinde yoldaşımız, arkadaşımız, canımız yaşamını yitirdi, yüzlercesi yaralandı.

Yastayız, isyandayız…

Bedeli ne olursa olsun barış ve demokrasi mücadelesinde ısrarcıyız...
Fail belli… İktidar ve saltanat peşinde koşanlar onlarca karanfilimize kıydılar…

Alçaklığa ve savaşa inat karanfillerimizle karanfillerimizi sonsuzluğa uğurlayacağız.

11 Ekim Pazar günü, saat 10.00'da miting çağırıcısı ve katılımcı kurum temsilcileriyle birlikte Ankara TCDD garı önünde, katliamın gerçekleştiği yere karanfillerimizi bırakacağız.

Saat 11.00'de Sıhhiye Meydanı'nda barış şehitlerimizi toplu anma ve uğurlama töreni gerçekleştireceğiz.

Yüreği barıştan yana atan tüm kesimleri karanfilleriyle beraber, saat 11.00'de Sıhhiye Meydanı'nda olmaya davet ediyoruz.

Barış şehitlerimiz illerde karanfillerle karşılanıp, on binlerle sonsuzluğa uğurlanacaktır.

Ayrıca barıştan yana olduğunu bildiğimiz ve inandığımız halklarımızı, tüm kesimleri Pazartesi ve Salı günleri yapacağımız greve katılmaya, hayatı durdurmaya çağırıyoruz." 

Ankara'daki katliamda ölü sayısı 95'e yükseldi

Emek örgütlerinden iki günlük grev kararı

HDP MYK: Hesabı hukuk önünde mutlaka sorulacak

3 günlük ulusal yas ilan edildi

 


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  DİSK

  ,

  KESK

  ,

  hdp

  ,

  tcdd

  ,

  Demokrasi

  ,

  Bugün

  ,

  Pazar

  ,

  İlan

  ,

  hukuk

  ,

  kurum

  ,

  iktidar

  ,

  miting