Katliamı mesajla haber vermiş

Katliamı mesajla haber vermiş
Katliamı mesajla haber vermiş

Ayşe Köksal?ın telefonundan, kendisiyle birlikte annesi, babası, iki ablası ve bir kardeşini öldüren eşi Şafak Köksal?ın tehdit mesajları çıktı.

ZONGULDAK - Altı kişinin katil zanlısı 22 yaşındaki Şafak Köksal’ın, aeşi Ayşe Köksal’a, olaydan beş gün önce  ‘Ya siz beni vurun, yoksa ben sizden çok kişinin canını alacağım’ gibi mesajlar yolladığı ortaya çıktı.
Çaycuma’nın Çayır köyünde perşembe akşamı meydana gelen olayda Şafak Köksal, geçimsizlik nedeniyle baba evine dönen eşi 22 yaşındaki Ayşe Köksal’ın annesi, babası, iki ablasını maden ocağından dönerken pusu kurup öldürmüştü. Zanlı, daha sonra da evlerine gidip eşi Ayşe ve 20 yaşındaki erkek kardeşi  Aydın Köroğlu’na kurşun yağdırmıştı.
Kendisine yardım ettiği iddiasıyla ağabeyi İsmail Köksal ile birlikte tutuklanarak cezaevine konulan Şafak Köksal’ın, olaydan beş gün önce eşinin cep telefonuna göndermeye başladığı tehdit mesajlarında katliamı haber verdiği ortaya çıktı. 15 Ağustos’taki ilk mesajında,  ‘Ayşe seni çok seviyordum, ama sen bana yanlış yaptın. Bir tanecik oğlumun büyüyüşünü bile göstermedin. Ama sonu çok kötü bitecek. Yemin ederim, ya siz beni vurun, yoksa ben sizden çok kişinin canını alacağım. İçimdeki nefret, intikam büyüyor, bunu bil’ yazan Köksal, 16 Ağustos’ta gönderdiği mesajında ise ‘Babana söyle kendini gözetsin’ dedi. Köksal, 17 Ağustos’taki son mesajında ise  ‘Cuma günü görüşeceğiz. Seninle değil hepinizle. Ben de dağı basmazsam’ diye yazdı.
Katledilen Köroğlu ailesinin asker uğurlama törenine gittiği için hayatta kalan tek üyesi 25 yaşındaki Ali Köroğlu, kız kardeşinin bu mesajları aileden kimseye göstermediğini söyledi.  Mesajları önceki gün kardeşinin telefonunu incelediğinde gören Köroğlu savcılığa teslim etti. (dha)