Katliamın 33. yıldönümünde Maraş gerçeği

Katliamın 33. yıldönümünde Maraş gerçeği
Katliamın 33. yıldönümünde Maraş gerçeği
Radikal, Dersim'den sonra bir utanç sayfasını daha aralıyor.

*CIA şefi Alexander Pack Maraş’a neden gitmişti?
* Çiçek Sineması ve camiye bomba atanlar kim çıktı?
*Milli Piyangocu kılığında kente akın edenler kimdi?
*Anne ve karnındaki bebeği vahşice kimler öldürdü?

Bugüne kadar yayımlanmamış görüntü ve belgelerle katliamın öyküsü yarın RADİKAL’de


  ETİKETLER:

  CIA

  ,

  Çiçek

  ,

  bomba

  http://www.radikal.com.tr/1073146107314612

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  İttihatçılar-Kemalistler-Türkçüler Türk-İslam sentezcileri - blueknife

  Bunlar bu topraklarda dökülen her kanın birincil derecede sorumludurlar. Kemalistler baş sorumludurlar.

  kafamızı toprağa göme göme... - birinci

  bırakın lütfen şu CIA, KGB laflarını...bu ülkede yaşayan insanlara verilen eğitim dikkate alındığında bu topraklarda bu tip katliamlar daha çok yaşanır. devlet politikasıyla yakından ilgili bir konu...hasılı, suçlu, içimizde. dışımızda değil...

  @mataman - candiyorki

  Asıl sen kendini yorma, kemalistler insan yakmaz, hatta inancı için hiç yakmaz ! darbeye zemin hazırlayanlar olsa olsa, yobaz, radikal dincilerin yaptığı insan dışı davranışlardır ! Ergenokmuş, hadi bir tane mahkum olmuş isim söyle ergenekon dan ! hadi söylede duyalım !

  Sicilimiz çok temizmiş!!! - testereci

  Ey şimdilerde Fransızlara, Ermeni tasarısı nedeniyle çok kızan yurdum insanı, biraz aynayı kendimize tutalım da utanalım...Haydi 1915, 1934, 1955 'de gayrimüslümlere devlet tezgahı ile reva görülen vahşeti çoğunuz görmedi belki ama, Maraş, Çorum ve 1980 öncesi yine devletin özellikle solculara yaptığı insanlık dışı muameleyi, cinayetleri, 1980 sonrası ise Kürtlere ve diğer muhalif taraflara yine devletin tezgahı çerçevesinde yapılanları hangi vicdana, hukuka sığdırırsınız?? Daha şimdilerde yapılan hukuksuzlukları, ipe sapa gelmez iddialarla yapılan tutuklamaları, polisin demokratik muhalefet hakkını kullanan insanlara uyguladığı şiddeti kınamadan ne bu dünyada insan olabiliriz, ne de inanıyorsanız öbür dünyada yerimiz olur...İsraile, Fransa'ya ve Esad gibilere hak, hukuk, vicdan dersi vermeye kalkanlar, gelin önce bu memlekette devlet politikası çerçevesinde yapılanları ve aktörlerini ortaya çıkarın, mevcut hukuk dışı uygulamaları önleyin, sonra başkalarına ders verin..Aksi durumda komik duruma düşüyorsunuz..Ben bir vatandaş olarak sizin yaptıklarınızın utancını taşımak istemiyorum!!!!

  nedense - arkabahçe

  CIA da ülkenin içinde bulunan belli topluluğa katliam yaptırıyor.CİA neden bu katliamları sunni topluma yapmazda alevi veya kürtlere yapar ve ya yaptırır.çünkü onlarda bilirki alevi toplumu mazlum.yaslarını topla tüfekle değil.sazla sözle dile getirir ağıt yakar.acaba bir sünni topluma bu kıyımlar yapılsa ülke ayağa kalkmaz mı?burada yapılsın demiyorum sadece sorguluyorum.çünkü CİA destekçileri içerde .yani hırsız içerdeyse,öküz bacadabn çıkıyor.

  CIA - mataman

  Hic kendinizi aldatmaya calismayin, bu katliami CIA filan yapmadi, bizzat Kemalist derin devlet, hadi ismiyle söyliyelim Ergenekon yapti. Bunuda gayet bilincli bir sekilde darbeye hazirlik olarak uyguladi. Kimlermi bunlar, Askerler, Bürokratlar hatta yargi.

  cahil cühela yorumlar - gemerekli

  Halen anlamıyorsunuz değilmi. Anlayamayacaksınız da. Daha bu çirkin organizasyonu cia nın abd nin hazırladığını anlamayacaksınız değilmi. Daha düne kadar sakal bıyık bırakıp camilere dadanan, poşu giyip kürtlerin arasına karışan, ülkücü bıyık bırakıp ülkücülerin arasına dadanan ve türkçeyi kürtçeyi senden benden iyi konuşan bu adamların amaçlarını anlamadınız değilmi. En kızdığım şey ise, katliamı terörist müslümanlar yapmıştır dahası sünni zihniyeti diye göstermeye çalışanlardır. 77 de marmara otelinden açılan ateşi bizzat elinde bavulu ile yeşilköye gelen abd liler yapmıştır ve yapanları yakalanamamıştır. Bu işlerin sorumluları çok kişi değil. Belli kimseler ama maalesef, kıbrısın yerini bile bilmeyen bu halk (cahil bırakılan) neler döndüğünü de anlayamıyor.