Katliamın hedefinde, 'Kobani'nin yeniden inşası' için giden gençler vardı

Katliamın hedefinde, 'Kobani'nin yeniden inşası' için giden gençler vardı
Katliamın hedefinde, 'Kobani'nin yeniden inşası' için giden gençler vardı

Saldırıdan kısa bir süre önce gençler neşe içinde çay içiyorlardı.

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde bulunan Amara Kültür Merkezi önünde bombalı saldırıya uğrayan SGDF'li gençler, "Beraber savunduk beraber inşa edeceğiz" sloganıyla ve Kobani'nin yeniden inşası için çalışmak amacıyla İstanbul ve Ankara'dan dün yola çıkmıştı.

RADİKAL – Urfa’nın Suruç ilçesinde bugün korkunç bir bombalı saldırıya uğrayan gençler Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyesiydi ve dün “Kobani’nin yeniden inşası” çalışmalarına katılmak üzere İstanbul ve Ankara ’dan yola çıkarak bölgeye gitmişlerdi.

Çok sayıda can kaybıyla sonuçlanan saldırı sırasında Suruç’taki Amara Kültür Merkezi’nin bahçesinde bulunan gençlerin bir bölümü, dün İstanbul Kadıköy’de düzenledikleri basın açıklamasının ardından otobüslerle yola çıkmışlardı. Açıklamada konuşan ve kendisi de Suruç’a hareket eden grupta yer alan SGDF Eşbaşkanı Oğuz Yüzgeç, "Bir hafta boyunca emeğimizi Kobane halkının emeğiyle birleştireceğiz. Gezi'nin direnciyle Gezi'nin ruhuyla orda olacağız" demişti.

HATIRA ORMANI VE ÇOCUK PARKI YAPACAKLARDI

SGDF’li gençlerin bölgedeki etkinliklerinin 26 Temmuz'a kadar devam etmesi bekleniyordu. Gençler, Kobani’de kalacakları bir haftalık sürede sağlık hizmetleri, hatıra ormanı ve çocuk parkı yapmayı planlamışlardı.

BİR GRUP DA ANKARA’DAN GELMİŞTİ

Ankara'dan da dün gece saatlerinde Suruç’a hereket eden bir grup, yola çıkmadan önce Yüksel Caddesi'nde bir açıklama yapmış ve “Devrime katkı sunmak ve onu yaşatmak için gidiyoruz" demişlerdi.

Suruç'ta patlama, yaralılar var