Katliamın sırrı çözülüyor

Sarıyer'de aynı aileden biri çocuk yedi kişinin öldürüldüğü olayın sırrı çözüldü. Tefecilik yapan aileden aldığı paraları ödeyemeyen komşuları Hamza Karadeniz'in olayı bir çete yardımıyla gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

İSTANBUL - Sarıyer'de aynı aileden biri çocuk yedi kişinin öldürüldüğü olayın sırrı çözüldü. Tefecilik yapan aileden aldığı paraları ödeyemeyen komşuları Hamza Karadeniz'in olayı bir çete yardımıyla gerçekleştirdiği ortaya çıktı. Gözaltına alınanların sayısı 12'ye yükseldi.
Zanlılardan dördünün cinayetle ilişkilerinin kesinleştiğini belirten polis, evden çalınan kasayı da buldu. Polis, Özcan, Yılmaz ve Müşar Çınar kardeşlerden borç aldığı ve sonradan ödeyemediği öne sürülen Hamza Karadeniz'in intihar etmesinin ardından Karadeniz ile telefon görüşmesi yapan kişileri tespit etti. Karadeniz'in üç kardeşin öldürülüp bagajına konuldukları otomobilin bulunduğu otoparkta çalışan Metin Taniş ile çok sayıda telefon görüşmesi yaptığının belirlenmesi üzerine önce bu kişi gözaltına alındı. Ardından Florya ve Yeşilköy'de düzenlenen operasyonlarda Gürcistan ve Azerbaycan uyruklu kişilerin de aralarında bulunduğu biri kadın yedi kişi daha gözaltına alındı.
DNA karşılaştırması için kan, parmak izi ve kıl örnekleri alınan zanlıların, cinayetin işlendiği saatlerde Sarıyer'de oldukları belirlenirken, cesetlerin bulunduğu araçta ve Sarıyer'deki evde üç zanlının parmak izlerine rastlandı.
Adana'da da dört gözaltı
Operasyonu Adana'ya genişleten polis burada da Mehmet Salih, Ramazan, Metin ve Murat Erdem adlı dört kardeşi gözaltına aldı. Kardeşlerin uyuşturucu satmak, yol kesmek, dolandırıcılık ve ruhsatsız silah bulundurmak suçlarından sabıkalı olduğu belirlendi. Cinayette kullanılan silahları dört kardeşin temin ettiği öne sürüldü. Daha sonra olayla ilgili Diyarbakır'da da bir kişi gözaltına alınarak İstanbul'a getirildi. Silah temin ettiği öne sürülen bu zanlıyla birlikte gözaltı sayısı 12'ye yükseldi. Polis Taniş'e ait olduğu belirlenen 34 P 7314 plakalı bir otomobilin bagajında, Sarıyer'deki evden alınan kasayı da buldu.
Polise göre olay şöyle gerçekleşti: "Karadeniz'in tefecilik yapan Çınar ailesinden faizle aldığı borç zamanla 500 milyar lirayı buldu. Bu parayı ödeyemeyen Karadeniz, Taniş'in çetesinden yardım istedi. Karadeniz daha sonra Yılmaz, Özcan ve Muşar Çınar'ı Taniş'in otoparkına çağırdı. Buluşmaya giden üç kardeş çete üyeleriyle karşılaştı. Üç kardeşten Karadeniz'e ait senetler ve para istendi. Bunu kabul etmeyen Çınar kardeşler susturuculu tabancayla vuruldu. Çete üyeleri daha sonra Sarıyer'deki eve giderek cinayetleri işledi ve kasayı aldı. Kasadan 400 bin YTL'lik çek, külçe altın ve 30 bin dolar çıktı. Bu çekleri kırdıran Karadeniz daha sonra yakalanma korkusuyla intihar etti."


    http://www.radikal.com.tr/7348157348150

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.