Kato Dağı'nda büyük operasyon

Kato Dağı'nda büyük operasyon
Kato Dağı'nda büyük operasyon
Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi yakınlarındaki Kato Dağı'nda tespit edilen PKK'lı grubu etkisiz hale getirmek için hava destekli operasyon başlatıldı.

Emin BAL

BEYTÜŞŞEBAP - Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi’nde Irak sınırının karşısında bulunan ve PKK ’lıların geçiş güzergahı olarak kullandığı Kato Dağı’nda tespit edilen bir grup teröristi etkisiz hale getirmek için bugün saat 07.00’de hava destekli kapsamlı operasyon başlatıldı.

Operasyonda PKK’lıların bulunduğu alanlara Sikorsky helikopterlerle jandarma özel harekat timleri indirilirken, Kobra helikopterler teröristlerin bulunduğu alanları ateş altına alıp, bombaladı. Operasyona Bolu Dağ Komando Tugay Komutanlığı’ndan gelen askeri timler de katıldı.

Kato Dağı’nın sarp ve derin vadilerinde sıcak temas sağlanan PKK’lılarla yer yer çatışmaların sürdüğü bildirildi. Kato Dağı’na Beytüşşebap’tan zırhlı araçlarla askerler sevkedilirken, silah sesleri ilçe merkezinden de duyuldu. (dha)


  http://www.radikal.com.tr/109005510900551

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kato Dagi - Ari Zerdüst

  Bu isi Kato dagina cikmadan da cözmek mümkün.Yeter ki mümkün olani mümkünsiz kilmayalim.Halklar baris icinde yanyana birbirlerinin farkliliklarina saygi duyarak yasamayi biliyorlar.Yeterki birileri gölge etmesin.Yeter ki Kürtler vardir ve anadilerini yasakliyan tüm yasaklardan vazgeciyoruz desin.Yeter ki birileri TRT ses diye bir kanala siyasi rant icin Kürtlere hakaret etmeyi biraksin.