Kavga ettiği genci vuran polisin fotoğrafı asıldı

Bağcılar'da gürültü yüzünden çıkan kavgada tabancayla bir genci öldürüp, bir kişiyi de yaraladıktan sonra 'meşru müdafaa' gerekçesiyle salıverilen polis memuru...

İSTANBUL - Bağcılar'da gürültü yüzünden çıkan kavgada tabancayla bir genci öldürüp, bir kişiyi de yaraladıktan sonra 'meşru müdafaa' gerekçesiyle salıverilen polis memuru Erdem Yüce'nin yaralı halini gösteren fotoğraflar, Emniyet Müdürlüğü'ndeki basın panosuna asıldı.
Üç gün önce Merkez Mahallesi 25/4 Sokak'taki bir oyun salonunda (play station) kafede gürültü yaptığı gerekçesiyle kavga ettiği Mete Ergün'ü tabancayla vurarak öldüren, arkadaşı Erkan Çalışkan'ı da yaralayan polis Yüce'nin hastanede ve ameliyat masasında fotoğrafları çekildi. Bu fotoğraflar, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Basın Protokol ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü görevlilerince Vatan Caddesi'ndeki emniyet binasının girişindeki basın panosuna asıldı. Kafedeki döner bıçağı, keser ve diğer suç aletlerinin yer aldığı 12 kareden oluşan fotoğrafların da asıldığı panoda "İşte polisin hali" yazısı yer aldı.