Kavga ihbarına giden polisler dramla karşılaştı

Polis, bir kavga ihbarı üzerine gittiği evde üvey babası ve komşularının tecavüzüne uğrayan 15 yaşındaki S.O.'nun içler acısı durumuyla karşılaştı.
Haber: TOLUNAY DUMAN / Arşivi

MERSİN - Polis, bir kavga ihbarı üzerine gittiği evde üvey babası ve komşularının tecavüzüne uğrayan 15 yaşındaki S.O.'nun içler acısı durumuyla karşılaştı. 13 yaşında babasının tecavüzüne uğradığını iddia eden genç kız koruma altına alındı. Kıza tecavüz ettiği iddia edilen S.O.'nun üvey babası ve üç kişi ise tutuklandı.
'Beni öldürür diye anlatamadım'
Tarsus'taki Cumhuriyet Mahallesi'ndeki bir evde önceki gün kavga olduğu ihbarı alan polis, 40 yaşındaki H.Ç.'ye ait eve gitti. Evde bulunanlar polislere yanlış ihbarda bulunulmuş olabileceğini söylediler. Bu arada polisler, bir köşede tedirgin bir şekilde duran ve titreyen S.O.'nun durumundan şüphelendi. Çocuk Büro Amirliği'ne götürülen S.O. başından geçen olayları anlatınca ortaya bir dram çıktı. Babasını iki yaşındayken kaybettiğini, annesinin de babasının ölümü üzerine inşaat işçisi H.Ç. ile evlendiğini anlatan S.O.'nun, "Annem daha sonra üvey babamdan da ayrıldı.
Başka biriyle evlenip beni de üvey babamın yanına bırakarak terk etti. İki yıl önce üvey babamın tecavüzüne uğradım. Beni öldürür diye bugüne kadar kimseye anlatamadım. Mahalledeki bazı kişiler de bana tecavüz etti" dediği belirtildi.
Yetiştirme yurduna yerleştirildi
S.O.'nun suçladığı üvey babası ile mahalledeki 24 yaşındaki L.Ç., 36 yaşındaki A.K. ve 20 yaşındaki M.K. yakalandı. Dört zanlı sorgulamalarından sonra çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Tecavüz edenlerden olduğu ileri sürülen 36 yaşındaki L.T.'nin Pozantı Cezaevi'nde başka bir suçtan tutuklu olduğu, bu kişi hakkında tecavüz suçundan da dava açılacağı bildirildi. S.O. devlet korumasına alınıp yetiştirme yurduna yerleştirildi.


    http://www.radikal.com.tr/7620937620930

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.