Kavgacı aileye kamu için çalışma cezası

AB'ye uyum çerçevesinde yaklaşık 1.5 yıl önce uygulamaya konulan Denetimli Serbestlik Uygulaması, kavgacı çifti hapse girmekten kurtardı. Uygulama suçluyu cezalandırma yerine topluma kazandırmayı hedefliyor.
Bir fabrikada işçi...

KOCAELİ - AB'ye uyum çerçevesinde yaklaşık 1.5 yıl önce uygulamaya konulan Denetimli Serbestlik Uygulaması, kavgacı çifti hapse girmekten kurtardı. Uygulama suçluyu cezalandırma yerine topluma kazandırmayı hedefliyor.
Bir fabrikada işçi olarak çalışan 28 yaşındaki Zeynel Ağvez, eşi Çeşminaz Ağvez'i darp etti. 23 yaşındaki eşi Çeşminaz Ağvez de kayınvalidesine şiddet uyguladı. Kocaeli'nin Gebze ilçesindeki bu şiddet olaylarından sonra 26 Ekim 2005'te kavgacı çift hakkında dava açıldı. Gebze 2. Sulh Ceza Mahkemesi, 27 Mart 2007'de eşini 'kasten yaralamak' suçundan Zeynel Ağvez'e 3 bin YTL para ve iki ay süreyle günde bir saat kamuda çalışma cezası verdi.
Kayınvalidesine şiddet uygulayan Çeşminaz Ağvez de cezasız kalmadı: 2 bin YTL ve iki ay süreyle kamuda bir gün çalışma cezası.
Cezaları eylül sonu bitiyor
Zeynel Ağvez, kendisine verilen cezayı, Gebze Spor Salonu'nda bakım ve temizlik hizmetlerinde günde bir saat çalışarak çekiyor. Eşi Çeşminaz Ağvez'se olaydan sonra ailesinin yanına gittiği Erzincan'ın Refahiye ilçesinde cezasını çekmeye başladı. Çiftin cezası eylül ayının sonunda bitecek.