Kaya mezarda yaşam savaşı

Kaya mezarda yaşam savaşı
Kaya mezarda yaşam savaşı

Ertürk, durumundan yetkililerin haberdar olduğunu söyledi.

Fethiye'deki tarihi kaya mezarda 1.5 yıldan bu yana yaşayan 4 çocuk babası kanser hastası 63 yaşındaki Sabri Ertürk, yaşam savaşı veriyor.

MUĞLA - Ailesiyle 20 yıldan bu yana görüşmediğini, Ankara'dan 6 yıl önce ilçeye gelip yerleşerek inşaat işiyle uğraşmaya başladığını anlatan Ertürk, daha sonra parasız kalınca tarihi Likya mezarında yaşam savaşı verdiğini söyledi. Fethiye kent merkezinde Kaya Caddesi üzerindeki kaya mezarında 1.5 yıldan bu yana yaşayan Ertürk’e geçen Temmuz ayında Antalya'da mide kanseri teşhisi konuldu. Kaya mezarına serdiği döşek üzerinde yatan, mide kanseri olduğu için sadece sulu gıdalarla beslenebilen Ertürk, gününün tamamını yatarak kaya mezarındaki evinde geçiriyor. Fethiye’deki yetkililerin kaya mezarda yaşadığını bildiğini söyleyen Sabri Ertürk, şöyle dedi:
“Temmuz ayında nefes darlığı başladı. Yemeden- içmeden kesildim. Ramazandan beri de ekmek yiyemiyorum. Sadece sulu gıdalar alabiliyorum. Fethiye'de hastalığıma teşhis koyamadılar. Aldığım yeşil kartla Antalya’ya gittim, ‘mide kanseri' teşhisini koydular. Doktorlar ameliyattan çıkamayacağım kanaatine vardıkları için beni 12 gün yatırdıktan sonra taburcu etti. Kekrar bu kaya mezarında yaşamaya başladım. Şimdi kesinlikle yürüyemiyorum. İnsanoğlu her zorluğu aşar ama ben bu zorluğu aşamayacağım. Yetkililer kör değil görüyorlar. Burada yattığımdan belediye başkanının, emniyetin, savcının, jandarmanın hepsinin haberi var. Böyle bir duruma gelmiş vatandaşa yardım etmeleri onların görevi.”  (dha)