Kayakçıların yeni gözdesi Erciyes

Erciyes, Kayseri'yi kış turizmi merkezlerinden biri yaptı. Yılın beş ayı karla kaplı olan Erciyes Dağı, 20 Aralık'tan itibaren kayakçıların üssü oldu.

KAYSERİ - Erciyes, Kayseri'yi kış turizmi merkezlerinden biri yaptı. Yılın beş ayı karla kaplı olan Erciyes Dağı, 20 Aralık'tan itibaren kayakçıların üssü oldu.
Kayak turları, snowboard, summer-skiing gibi sporlar için elverişli olan Erciyes'te acil ilk yardım merkezi ve mobil klinik sürekli hizmette. Ayrıca, kayak merkezinde iki telesiej ve bir teleski'nin yanı sıra, üç mekanik tesis bulunuyor. Kente 25 kilometre uzaklığındaki Erciyes'te, kar kalınlığı 50-100 santimetre arasında değişiyor.
Kayak öğretmeni, Erciyes Üniversitesi Beden Eğitim Spor Yüksekokulu öğretim üyesi Dr. Feyzullah Koca, kayak merkezindeki kar yapısının 'toz' şeklinde olduğunu ve kayakçılar için daha güvenli spor olanağı sunduğunu belirtti. Koca, yakında Erciyes'in Uludağ ve Palandöken gibi kayak merkezleriyle yarışacağını da söyledi.
Kayseri Hilton Otel Genel Müdürü Orhan Kural da Erciyes kayak merkezinin Hilton'un ulusal ve uluslararası pazarlama gücüyle yöreye getirdiği kayakçılarla kısa sürede büyük bir popülarite kazandığını ifade etti. Kural, kış turizmi sayesinde Kayseri'nin Bursa ve Erzurum gibi illerin ününe ortak olacağını anlattı.