Kayakla atlama kulelerinde göçük

Kayakla atlama kulelerinde göçük
Kayakla atlama kulelerinde göçük
Erzurum'da kayakla atlama kulelerinde göçük meydana geldi. Geçen yıl da benzer bir olayın yaşandığı tesislerdeki göçükte 2 işçi yaralandı. İş makineleri de enkazın altında kaldı.

RADİKAL- Erzurum'da kayakla atlama kulelerinde yol yapım çalışmaları sırasında göçük meydana geldi. İki işçinin yaralandığı göçükte, iş makinelerinin kaldığı belirtildi. Olay yerine çok sayıda itfaiye ve AFAD ekibi sevk edildi.

Atlama kulelerinde geçen yıl temmuz ayında bir göçük olmuş ve pistler kullanılamaz hale gelmişti.

YARALANAN İŞÇİLERİN SAĞLIK DURUMU İYİ

Palandöken ilçesindeki Kiremitlik Tepe'de 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları için yaptırılan Türkiye 'nin tek atlama kulelerinin pistlerinde geçen yıl yaşanan çökmenin ardından başlatılan güçlendirme çalışmaları sırasında göçük meydana geldi.Ekiplerin atlama kulelerinin yol yapımında çalıştığı sırada yaşanan göçükte, işçiler Kutal Gönülal ve Veli Budak'ın üzerine taş parçaları düştü.
İşçiler, olay yerine gelen AFAD ekiplerinin yardımıyla bulundukları yerden çıkarıldı.

112 Acil Servis ekiplerince Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan iki işçinin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

600 MİLYON LİRAYA MAL OLDU

27 Ocak-6 Şubat 2011 tarihleri arasında Erzurum'un ev sahipliğinde düzenlenen Universiade Erzurum-2011 için yapılan tesisler, yaklaşık 600 milyon liraya mal olmuştu. Tesislerde, Kiremitliktepe Kayakla Atlama Tesisi'nin yanı sıra 2 bin seyirci kapasiteli buz pateni salonu, 500 seyirci kapasiteli buz pisti ve antrenman salonu, 3 bin seyirci kapasiteli buz hokeyi salonu, 500 seyirci kapasiteli buz hokeyi salonu, 1000 seyirci kapasiteli curling salonu ile Konaklı Kayak Merkezi, Palandöken Kayak Merkezi, Kandilli Kayak Merkezi, Cemal Gürsel Stadyumu ve Oyunlar Köyü'nden meydana geliyordu.

Tesisin açılışı 7 Ocak 2011'de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yapmıştı.

(DHA)