'Kayboldu' dediği eşini parçalayıp sobada yaktı

'Kayboldu' dediği eşini parçalayıp sobada yaktı
'Kayboldu' dediği eşini parçalayıp sobada yaktı

Yeter Çetin?in cenazesi dün başı ve kolları vücuduna dikildikten sonra ailesine teslim edildi. FOTOĞRAF: FERDİ AKILLI / AA

Zonguldak'ta 'Karım kayboldu' diye polise giden kocanın eşini parçalara ayırıp sobada yaktığı ortaya çıktı

ZONGULDAK - Eşi Yeter Topçu’yu öldürdüğü iddiasıyla gözaltında bulunan 33 yaşındaki Cihangir Topçu, suçunu itiraf etti. Topçu’nun dört çocuğunun annesi 32 yaşındaki eşi Yeter’i öldürdükten sonra parçalara ayırdığı, bacaklarını sobada yaktığı, diğer parçaları da aynı yöntemle yok etmeyi planladığı anlaşıldı. Polis dün aileye ait kömürlükteki küllerin içinde kemik parçaları buldu.
Zonguldak’ta oturan Cihangir Topçu’nun itiraflarına göre tüyler ürperten cinayet şöyle işlendi: 

Evden kötü kokular geldi
TTK’da maden işçisi Cihangir Topçu, 8 Kasım pazar günü eve geç geldiği gerekçesiyle eşi Yeter  ile uzun süre tartıştı. Öfkesini alamayan Cihangir Topçu, gece uyuyan eşini boğazını bıçakla keserek öldürdü. Cesedi yatak odasında parçalara ayırdı. Ayrı ayrı çuvallara koyarak evin kömürlüğüne taşıdı. Bacakları evindeki kömür sobasında yaktı. Cesedin diğer parçalarını da aynı yöntemle yakmayı planlıyordu.  Bu sırada ailesiyle birlikte eşini aradı, polise gidip kayıp başvurusu da yaptı. 11 Kasım çarşamba günü çiftin Asma Mahallesi Tulumba Sokak’taki evinden gelen kötü kokular üzerine evi arayan polis kömürlükte Yeter Topçu’nun parçalanmış cesedini buldu. Pantalonunda kan izi tespit edilen Cihangir Topçu önce, “Tavuk kesmiştim” dedi. Ama çapraz sorguda cinayeti itiraf etti.
Kendisi elinde para tutamadığı için beş yıldır işyerinden ücretini eşinin aldığını, bu yüzden tartıştıklarını anlatan Cihangir Topçu, eşinin iş arkadaşı olan E.K. ile de sık sık mesajlaştığını ve olay gecesi de eve geç geldiğini öne sürdü. Cihangir Topçu’nun iş yerindeki amiri Şenol Suli genç adamın maaşını eşine teslim ettiklerini doğruladı. Suli, Cihangir Topçu’nun işyerinde dengesiz biri olarak tanındığını, arkadaşlarının kendisine ‘deli’ diye hitap ettiklerini de anlattı. Cihangir Topçu ile birlikte ‘olayı bildikleri halde sakladıkları’ şüphesiyle  baba Sebahattin, anne Fatma, kardeşi Muhammet Topçu, komşu M.S. ile E.K. da gözaltına alındı. Sebahattin Topçu götürülürken “Ah güzel yavrum” diyerek gelini için ağladı.  (dha)