Kaygıları giderici tedbirler alınmalı

Kaygıları giderici tedbirler alınmalı
Kaygıları giderici tedbirler alınmalı

Âkil İnsanlar Heyeti Akdeniz Grubu’nda yer alan sanatçı Kadir İnanır, iki gün süren Hatay programlarını değerlendirdi. İnanır, “Hatay’da çok güzel ve hoş tartışmaların geçtiği, tam da sürecin amacına yakışan kaliteli, özgür ve çok da anlamlı toplantılar yaptık” dedi. Görüşlerle ilgili raporlar tuttuklarını belirten İnanır şunları söyledi: “Halkın ilgisi bu toplantılara çok yüksek oldu. Tamamen bu süreçten haberdarlar. Yalnız, bu süreci organize edenlerin, daha sonraki çalışmalar için kaygıları giderici birtakım tasarruflarda bulunmaları gerekiyor.” Sevenlerinin kendi ismine yönelik endişelerinin de giderek ortadan kaybolduğunu görmekten mutluluk duyduğunu anlatan İnanır, “Bizim için gerçekten yorucu oluyor. Ama sonunda güzel bir fotoğraf yaşarız. Âkil İnsanlar Akdeniz Grubu heyeti üyelerinden Şükrü Kartepe ise “Bir kısım kardeşlerimiz bir şablon ezberlemişler ve bu şablonla
itiraz ediyorlar. Keşke o şablonla itiraz etmeyip de meselenin içine girseler, anlamaya çalışsalar ve farklı görüşler öne sürseler ” dedi.

Ya biri harekete geçerse

Âkil İnsanlar Heyeti İç Anadolu Grubu Başkanı Ahmet Taşgetiren, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ’nin İzmir mitinginde, “Vur de vuralım, öl de ölelim” sloganları sonrasında “63 aklı karışık bu sesten ürkmelidir” sözüne tepki gösterdi. Taşgetiren, “Devlet Bey bize yönelik bir saldırı olacağını en baştan beri düşünüyor ve o saldırıyı mı kastederek ürküp, korkup kenara çekilmemizi söylemiş oluyor? Bir kişi bile ‘Ben Devlet Bahçeli’nin bu sözlerini duydum ve harekete geçtim’ derse Bahçeli için bunun vebali ve sorumluluğu ne olacak?” Ülkücü camia geçmişte bu tür tahrikler sebebiyle çok ağır bedeller ödedi” diye konuştu.

Sürecin en etkili fotoğrafı

İnanır, “Samandağ’da farklı dinlerdeki köy muhtarlarının halk oyunları ekibi kurması, başımıza barış taçlarını takması ve yağmurun altında halay çekmemiz, bu sürecin herhalde en etkili fotoğrafı olacak” dedi.