Kayıp 21 gümrük memurunu PKK kaçırmış

Kayıp 21 gümrük memurunu PKK kaçırmış
Kayıp 21 gümrük memurunu PKK kaçırmış
Van'ın Kapıköy Sınır kapısında görevli olan ve cuma gününden bu yana kayıp olan 11 gümrük muhafaza memurunun akıbeti belli oldu. Genelkurmay, gümrük memurlarının PKK tarafından kaçırıldığını açıkladı. Hakkari'de görev yapan 10 gümrük görevlisinden ise 10 Ağustos'tan bu yana haber alınamıyor.

RADİKAL - Van'da PKK 'lılar tarafından cuma günü kaçırılan 11 gümrük görevlisinden 1 memur ile şoför serbest bırakıldı. Hakkari'deki Üzümlü Sınır Kapısı'nda görev yapan 10 gümrük görevlisinden ise 10 Ağustos'tan bu yana haber alınamıyor.

Van'ın İran sınırındaki Saray İlçesi'ndeki Kapıköy Sınır Kapısı'nda cuma günü saat 16.30'da mesai bittikten sonra 11 gümrük memuru ve 1 şoför servisle, bazı gümrük görevlileri de özel araçlarıyla Van'a gitmek üzere yola çıktı. Özel araçlarıyla yola çıkan memurlar Van'a ulaşırken, servisle gelenlerden haber alınamadı. Bunun üzerine yakınları ve diğer gümrük görevlileri durumu jandarma ekiplerine bildirdi. Jandarma ekipleri ihbar üzerine yol güzergahında araştırma yapıp, haber alınamayan 12 kişiyi bulmak için çalışma başlatıldı.

Van Valiliği, minibüsle görev yerlerinden ayrılan 11 personel ve 1 şoförden bir daha haber alınamadığını bildirdi. Genelkurmay Başkanlığı da bugün 11 gümrük görevlisi ve araç sürücüsünün PKK tarafından kaçırıldığını açıkladı.

2'Sİ SERBEST BIRAKILDI

Gümrük memurlarından Gülcan Aydın Temel ve minibüs şoförü dün gece yarısı serbest bırakıldı.

Bu arada geçen10 Ağustos pazartesi günü Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nden Çukurca İlçesi'ndeki Üzümlü Gümrük Sınır Kapısı'na vardiya değişimi için giden 10 gümrük görevlisinden henüz haber alınamıyor.
DHA-Osman BEKLEYEN-Nedim KOVAN