Kayıp ABD'li kadının son bağlantısı gözaltında

Kayıp ABD'li kadının son bağlantısı gözaltında
Kayıp ABD'li kadının son bağlantısı gözaltında
İstanbul'da kaybolan ABD'li Sarai Sierra'nın buluşmak üzere sözleştiği son kişi olduğu tespit edilen 'Taylan' gözaltına alındı.
Haber: İSMAİL SAĞIROĞLU - ismail.sagiroglu@radikal.com.tr / Arşivi

Beyoğlu'nda kaldığı evden çıktıktan sonra ortadan kaybolan ABD vatandaşı Sarai Sierra’nın en son 21 Ocak'ta internet üzerinden konuşup buluşmak üzere yola çıktığı "Taylan" takma adlı kişi gözaltına alındı.

Gerçek isminin T.K. olduğu anlaşılan kişi daha önceden polis tarafından tespit edilerek ifadeye çağırılmış ancak basının ilgisinden çekinen ‘Taylan’ın emniyete gelmek istemediği belirtilmişti.

Polis şimdi gözaltına aldığı T.K.’yı sorgulayarak, 21 Ocak’tan bu yana kayıp olan Sierra’ya dair yeni ipuçları bulmaya çalışacak.

INSTAGRAM’DAN TANIŞTIK

Sierra ile internetten, fotoğraf paylaşım sitesi instagram’dan 4 ay önce tanıştığını söylediğini belirterek şu şekilde ifade verdiği öğrenildi;

Türkiye ’ye geldiği zaman 2 kere yüz yüze görüştük. Son görüşmemiz 20 Ocak’ta oldu. İnternet üzerinden yazışıyorduk. 21 Ocak’ta Galata Köprüsü’nde buluşmak için sözleştik. Fakat ben geç kalktığım için buluşmaya gidemedim. Daha sonra da iletişim kuramadım.”

Polis ise yaptığı güvenlik ve MOBESE kameraları taraması sonrası Sierra’nın en son 21 Ocak’ta saat 12:10’da Galata Köprüsü üzerinde görüntülerine ulaştı. Sierra’yı arama çalışmaları devam ediyor. Bu arada emniyet kaynakları Sierra’nın telefonunun sinyal verdiği bilgisinin gerçeği yansıtmadığını, konuyla ilgili 8 kişinin bilgisine başvurduklarını açıkladı.


  http://www.radikal.com.tr/111952611195261

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Insallah Serai yasiyordur; Kredi kart dokumlerinde ipucu olabilir. - mlkr

  Sanki bir darb, tutsaklik sonucu Sarai'n kredi kredi kartlari kullanilmis gibi. Bir turlu bu kart dokumleri ABD den gelmedi. Polisin, istihbaratin bu tur konularda son zamanlarda cok basarili calismalari oluyor. Paristeki Guneyin Turkiyedeki iliskilerini tespitleri gibi. Bu taylan takma isimli kisi kendiliginden ortaya cikmadigindan insanlik sucu islemistir. Iceri atilmasi vaizdir. Serai'in insallah canina bir halel gelmemistir . Yunanistanin en onemli sinema direktorunun genc kizin ihfal edilip oldurulmesi etrafinda insanligin oldugune dair bir filmi var. Bizde o seviyeyi gectik mi acaba? Yaziklar olsun.