Kayıp ABD'linin Avrupa seferi kamerada

Kayıp ABD'linin Avrupa seferi kamerada
Kayıp ABD'linin Avrupa seferi kamerada
Kayıp ABD'li Sarai Sierra'nın 15 Ocak'tan 19 Ocak'a kadar çıktığı Avrupa seyahati nedeniyle geldiği Atatürk Havalimanı'ndaki MOBESE görüntüleri ortaya çıktı.
Haber: İSMAİL SAĞIROĞLU / Arşivi

İSTANBUL - İstanbul'da kaybolan ABD vatandaşı Sarai Sierra’nın Atatürk Havalimanı’ndan güvenlik kameralarına yansıyan görüntüleri ortaya çıktı.
ABD vatandaşı Sarai Sierra, 19 Ocak’ta Atatürk Havalimanı’ndan Türkiye ’ye giriş yaptı. On gün sonra da Sierra’nın kayıplara karıştığı ortaya çıktı. Sierra’nın kayıp olduğunun anlaşılmasıyla birlikte polis birimleri alarma geçti. Dört koldan 33 yaşındaki iki çocuk annesi turisti aramaya başladı.

15 OCAK HOLLANDA, 16 OCAK ALMANYA...
Ailesinin fotoğraf çekmek için Türkiye’ye geldiğini söylediği ve on günden fazla bir zamandır kendisinden haber alınamayan Sierra, pasaport kayıtlarına göre ilk olarak 8 Ocak’ta Türkiye’ye giriş yaptı. 15 Ocak’ta Amsterdam’a gitti. 16 Ocak ta ise Münih’e geçti. Sonra 19 Ocak’ta tekrar Türkiye’ye döndü. Videodaki kayıtlar ise
Sarai Sierra'nın Atatürk Havalimanı'ndan 15 Ocak saat 09.50'de Hollanda'ya doğru yola çıkışı ve 19 Ocak’ta saat 10.34'te Türkiye’ye dönüşünü gösteriyor.

 

 

MOBESE İNCELEMESİ DEVAM EDİYOR
Bu arada Sierra’nın kaybolmasının ardından araştırmalarını derinleştiren polis, ilk olarak MOBESE kayıtlarını incelemeye başladı. Kayıtları inceleyen polis, ABD’li genç kadının İstanbul sokaklarında sürekli yalnız gezdiğini belirledi. Kamera kayıtlarında Sierra’nın kaybolmadan önceki günlerde iki kez Beyoğlu’nda kameralara takıldığı ve görüntülerde yalnız olduğu da tespit edildi. Kaybolduğu tarihten sonraki kamera görüntülerinde ise Sarai Sierra’nın izine rastlanmadı. Sierra’nın kaldığı evde yapılan aramalarda pasaportu ve telefonu bulunurken; ABD hatlı cep telefonunun yanında olduğu ancak kapalı bulunduğu belirlendi. Bu arada polisin, Sarai Sierra’yı bulmak için İstanbul’un birçok noktasında MOBESE görüntülerini taramaya devam ettiği de öğrenildi.