Kayıp baba mahkûmu

Alman Sibllya Pfieffer , ülkesinde evlendiği Türk eşi Tarık Çakır kendisini terk edince, İstanbul'da tanışıp âşık olduğu Bilgin Hacıoğlu ile yeni bir yaşam kurmak için Alanya'ya geldi.
Haber: SEFA KARACAN / Arşivi

ANTALYA - Alman Sibllya Pfieffer , ülkesinde evlendiği Türk eşi Tarık Çakır kendisini terk edince, İstanbul'da tanışıp âşık olduğu Bilgin Hacıoğlu ile yeni bir yaşam kurmak için Alanya'ya geldi. Hacıoğlu da iki aylık hamileyken terk edince, oğlunu tek başına doğuran Pfieffer, ülkesine dönmek istedi. Ancak konsolosluğa başvuran Pfieffer'e, Türk babanın izni olmadan pasaport verilemeyeceği söylendi.
41 yaşındaki Pfieffer, üç yıl önce ülkesinde postane memuru olarak çalıştığı sırada tanıştığı 33 yaşındaki Tarık Çakır ile evlendi. Eşi bir yıllık evliyken kendisini terk etti. Sibllya Pfieffer, İstanbul'da yaşayan Rus arkadaşı Layla Gejer'in yanına geldi. Bu kez dolapları onarmak için eve gelen marangoz Bilgin Hacıoğlu'na âşık olan Sibllya Pfieffer, sevgilisinin Alanya'da yeni bir yaşam kurmak istediğini söylemesi üzerine, onunla Alanya'ya geldi.
Evlilik hayalleri kuran Sibllya Pfieffer, iki aylık hamileyken terk edildi. Otellerde garsonluk, restoranlarda bulaşıkçılık yaparak geçinen Pfieffer, 30 Eylül 2004'te bir erkek çocuk doğurdu. Çakır geçinmekte zorlanınca kardeşinden yardım istedi. Kardeşi de kendisine ülkesine dönebilmesi için uçak bileti gönderdi. Pfieffer, bunun üzerine çocuğuna pasaport çıkarmak için üç kez Alman Konsolosluğu'na başvurdu. Ancak Semih'in babası Türk vatandaşı Bilgin Hacıoğlu olduğu için, onun izni olmadan yurtdışına götüremeyeceğini öğrendi. Sibllya Pfieffer, tüm çabalarına rağmen Türk sevgilisini bulamadı.
Bir yaşındaki Semih ile Almanya'daki kardeşinin yolladığı az miktardaki parayla yaşayan Pfieffer, Hacıoğlu'na seslenerek "Zaten Almanya'da yaşayan Tarık Çakır ile evli görünüyorum. Boşanmadan onunla evlenemem. Tek isteğim oğlumu Almanya'ya götürmek için izin vermesi" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7601687601680

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.