Kayıp çiftçinin toprağa gömülü cesedi bulundu

Kayıp çiftçinin toprağa gömülü cesedi bulundu
Kayıp çiftçinin toprağa gömülü cesedi bulundu
Manisa'nın Turgutlu İlçesi'nde, incir toplamak için tarlasına giden ve bir daha kendisinden haber alınamayan 53 yaşındaki Kerim Kayrak'ın, 47 saat sonra yakılarak toprağa gömülmüş cesedi bulundu.

RADİKAL - Bekar olan ve zaman zaman kahvelerde de çalıştığı öğrenilen Kerim Kayrak, dün saat 06.30 sıralarında Aşağı Bozkır Mevkisi'nde meyve ağaçlarının bulunduğu arazisine gitmek üzere Atatürk Mahallesi'ndeki yanında kaldığı bir yakının evinden çıktı. Ancak, kendisinden bir daha haber alınamayan Kayrak'ın birlikte yaşadığı akrabası jandarmaya kayıp başvurusu yaptı.

Olay yerine gelen jandarma ekipleri önce toplanmış incirlere ve motosiklet kaskına daha sonra ise 3 kilometre uzaklıktaki dağlık arazide Kayrak'ın kullandığı tahmin edilen plakasız motosiklete ulaştı. Ancak, Kayrak'a ulaşılamadı.

Dün Manisa İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü ile Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Manisa ekibi de arama çalışmalarına katıldı. Arama çalışmalarına katılan her ekip ayrı bir bölgede çalışma yürüttü. Kayrak'ın tarlasında Manisa AFAD ekibi, bu sabah ilk önce bir motosiklete ait teker izine rastladı. İzlerin takip edilmesi sonucu Kayrak'ın önce motosikletinin heybesi bulundu. Saat 12.00 sıralarında ise heybenin az ilerisinde ise toprağa gömülü bir kolu dışarda kalmış yanmış bir erkek cesedine ulaşıldı. Cesedin Kayrak'a ait olduğunun belirlenmesinin ardından savcılığa ve yakınlarına bilgi verildi. Savcı ve jandarmanın incelemesinin ardından Kayrak'ın cesedi kesin ölüm nedenini tespiti için otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.
Jandarma, Kayrak'ın ölümüyle ilgili soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.
DHA-Doğan ÇİZMECİ