Kayıp gencin cesedi bulundu

Kayıp gencin cesedi bulundu
Kayıp gencin cesedi bulundu
Adana'da kayıp olarak aranan 24 yaşındaki Yaşar Kara'nın cesedi bulundu. Kara'nın ağabeyi Serdal Kara, "Her türlü maddeyi kullanıyordu. Sonunun böyle olacağı belliydi" dedi.

RADİKAL - Merkez Yüreğir İlçesi'nin 19 Mayıs Mahallesi'nde oturan Yaşar Kara, yaklaşık 20 gün önce ortadan kayboldu. Madde bağımlısı gencin gidebileceği yerleri araştıran akrabaları, bir hafta önce de polise kayıp başvurusunda bulundu. Kayıp Şahıslar Büro Amirliği ekipleri, Yaşar Kara'yı bulabilmek için çalışma başlattı.

Bu sabah saatlerinde, Seyhan Nehri'nde kimliksiz bir erkek cesedi bulundu. Kıyafetli halde sudan çıkartılan cesedin Yaşar Kara'ya ait olabileceğini düşünen polis, yakınlarına ulaştı. Kara'nın olay yerine çağrılan ağabeyi Serdal Kara ile arkadaşı Gökhan Akdoğan, cesedini teşhis etti. Kardeşinin cesedini görünce gözyaşlarına boğulan Serdal Kara şunları söyledi:

"Yıllardan beri uyuşturucu kullanıyordu. Uyuşturucuyu bırakması için çok çabaladım ama bırakmadı. Sakarya'da çalışıyordu. 20 gün önce Adana'ya geldi. Ortadan kayboldu aradık, bulamayınca polise bildirdik. Sonunun böyle olacağı belliydi."
Yaşar Kara'nın cenazesi, kesin ölüm nedeninin belirlenebilmesi için otopsi yapılmak üzere Adana Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.
DHA-Fatih KARAÇALI