Kayıp İmam Hatipli 3 kız Kandil'e gitmiş

Kayıp İmam Hatipli 3 kız Kandil'e gitmiş
Kayıp İmam Hatipli 3 kız Kandil'e gitmiş
Van'ın Başkale İlçesi Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde okurken 14 Kasım 2014 günü ortadan kaybolan 3 kız öğrencinin PKK'ya katıldıkları ortaya çıktı.

RADİKAL - Başkale'ye 40 kilometre uzaklıkta bulunan Yukarı Dikmen Köyü'nde oturan ve taşımalı eğitimle ikili öğretim yapan Başkale Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde okuyan 2'nci sınıf öğrencileri 16 yaşındaki Dilan B. ve Funda K. ile 1. sınıf öğrencisi 15 yaşındaki Münevver B., 14 Kasım 2014 günü saat 13.30 sıralarında okuldan çıktı. Köydeki evlerine gittikten sonra, saat 15.30 sıralarında ailelerine kursa gideceklerini söyleyerek evlerinden çıkan 3 kız öğrenci, akşam saatlerine kadar dönmeyince aileleri jandarmaya başvurdu. 

Jandarma ve polis tarafından yapılan tüm aramalara rağmen 3 kız öğrencinin izi bulunamadı. Yaklaşık 2 aydır kayıp olan 3 kız öğrencinin PKK 'ya katıldıkları belirtildi. 

Örgütü yakın bir internet sitesinde 3 kız öğrencinin PKK'nın Kuzey Irak'taki bir kampında çekilen fotoğrafları da yayınlandı.
(DHA-Osman BEKLEYEN)


  http://www.radikal.com.tr/127002912700296

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sonuca değil nedene bak! - dızgın

  Yine meseleye görmek istediğiniz gibi yaklaşmışsınız. Dağa gitmek eyleminin altında sosyolojik bir çok neden var. Barış süreci sadece sözde var. Çünkü sadece 2014 te 100 e yakın kişi polis kurşunu ile öldürüldü. Failler yargılanmadı. Aksine aynı yönelimler cizre de devam ediyor. Sınır komşumuzda İŞİD barbarları kardeşlerini katlederken kendi hükümetleri İŞİD'e destek oluyor. . Roboskinin failleri yargılanmıyor. Ceylanı havan topu ile parçalamanın cezası bin tl lerle ölçülüyor. onbinlerce faili meçhul cinayet aydınlatılmıyor. YİDO larda sistematik taciz ve tecavüz yuvası gibi. Çocuk cezaevlerinde işkence günlük yaşamın bir parçası, tecavüzler ise yine sistematik. Siyaset yapmak halen yasak. Eylem hakkın gaspediliyor. İşte bunların hepsi birer neden. Bizler bu ülkede gerçek demokrasiyi sağlayamadığımız için dağa çıkma nedeleriyiz. Dağa çıkmak sadece sonuç.

  çok normal - user921020

  allaha şükür çözüm süreci iyi gidiyor. ey milletimiz neden görmek istemiyorsunuz bu adamların ülkeyi nasıl bir uçuruma sürüklediklerini.pkk her gün eylem yapıyor, tehdit ediyor, yol kesiyor, denetleme yapıyor ve daha neler neler.... ancak siz hala uyumadasınız . bakın belki bize dokunmayan yılan bin yaşasın düşünüyorsunuz ama o yılan ejderha oldu ve önüne geleni yutacak. lütfen aklımızı toplayıp ve yeniden düşünelim

  İmam Hatip'li kızlar.......Balçovalı - balçovalı

  Birileri imam hatip'liler dindardır kötülüğe karışmaz.Diğer okul mensupları her türlü herzeyi yer.Diyorlardı.Şimdi ne oldu.Cevap vermeleri gerekir. DEMEK Kİ OKUL BAŞKA DİNDAR VE KİNDAR BİR NESİL YETİŞTİRMEK BAŞKADIR.

  Bölünme süreci - user923100

  Güneydoğuda olup biteni görmezlikten gelirsek daha nice kızlar katılır nice cocuklar daglarda olür gider

  Etik! - user643402

  Biryerlerden madem haber alip yayinliyorsunuz, haberin tamamini yayinlayin veya haberin işinize gelmeyen bolumlerini kirpip yayinlamaniz etik degil. Haberde gerillaya katilan imamhatipli kizlarin açiklamalari var. Imamhatiplerin IŞID e militan yetiştirme merkezlerine donuştugunu, IŞID yanlisi ve kurt halkinin duşmanligina ve asimilasyon politikalarina karşi dayanamadigimiz için çiktik deniyor. Şimdi biraz durust olun en azindan bu yorumu yayinlatin!..

  hani IŞİD'e katılmışlardı - gundi ghandi

  Sırf imam-hatipli diye IŞİD'e katıldıklarını tahmin ederek bu olayı da imam-hatipleri karalama aracı olarak kullananların bu topluma özür borcu var. Ama biliyorum ki o gün bu durumu hükümetin eğitim politikasına kadar vardıran medya vampirleri hiçbirşey olmamış gibi davranacaklardır. insan ne dese boş bunlara