Kayıp İngiliz turist bir ay sonra Likya Yolu'nda bulundu

Kayıp İngiliz turist bir ay sonra Likya Yolu'nda bulundu
Kayıp İngiliz turist bir ay sonra Likya Yolu'nda bulundu

Fethiye?de eşiyle tatil yaparken Likya Yolu?nda yürüyüşe çıkan 68 yaşındaki John Josep Kirkham, 10 Ağustos gününden bu yana kayıptı.

Haber: SEZER ŞAHİNDAŞ / Arşivi

MUĞLA - Tatil için geldiği Fethiye’de, 10 Ağustos’ta otelden ayrılarak Likya Yolu’nda yürüyüşe çıktıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamayan İngiliz turist 68 yaşındaki John Josep Kirkham’ın cesedi bir ay sonra köylüler tarafından Kozağaç Köyü yakınlarında bulundu. 
Fethiye’nin Ölüdeniz Beldesi Ovacık Mevkii’ne, eşiyle birlikte tatil yapan ve 10 Ağustos sabahı otelden yürüyüş yapmak için çıktıktan sonra kaybolan İngiliz turist John Josep Kirkham’ın cesedi, Kozağaç Köylüleri tarafından dere yatağında bulundu. Bu sabah 09.00 sıralarında köyün Kirme Mahallesi’ndeki evinden dere yatağına defne yaprağı toplamak için gelen Kamil Özkan, İngiliz turistin önce çantasını fark etti, daha sonra da cesedi gördü. Özkan, durumu Ölüdeniz Jandarma Komutanlığı’na bildirdi. Olay yerine giden jandarma ekipleri ve savcı inceleme yaptıktan sonra cesedi, Ölüdeniz Jandarma Komutanlığı’na götürdü. Kirkham’ın cesedi, daha sonra kesin ölüm nedeninin belerleneceği otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Olayla ilgili İngiliz Konsolosluğu’na da bilgi verildi.

Ayağı kayıp düşmüş
Yürüyüş sırasında ayağının kayması sonucu 15 metre yükseklikteki kayalıklardan düştüğü belirtilen Kirkham’ın iki bacağının da kırıldığı kaydedildi. Kirkham’a ait eşya, para ve diğer malzemelerinin de yanında olduğu tespit edildi. Cesedi bulan Kamil Özkan, “Defne yaprağı toplamak için girdiğim dere yatağında önce bir çanta fark ettim. Biraz daha yakınlaşınca cesedi gördüm. Cesedin kayıp İngiliz turist olduğunu hemen anladım. Ceset çok kurumuştu. Bacakları da kırılmıştı. Kayalıklardan düştüğü gibi kaldığını fark ettim” dedi.
İngiliz turistin kaybolmasının ardından bölgede askeri birlikler ve özel eğitimli köpeklerle arama yapılmıştı.