Kayıp işadamının cesedi bulundu

Geçen perşembe evinden arabasıyla ayrıldıktan sonra kendisinden haber alınamayan Gaziantepli işadamı Ali Haydar Tanyeri'nin cesedi bulundu.

ANKARA - Geçen perşembe evinden arabasıyla ayrıldıktan sonra kendisinden haber alınamayan Gaziantepli işadamı Ali Haydar Tanyeri'nin cesedi bulundu.
Mazlum-Der Genel Sekreteri Ömer Ekşi, yaptığı yazılı açıklamada, "Türki cumhuriyetlerde ticari ilişkiler yürüten Tanyeri'nin hangi nedenle kim tarafından kaçırılıp vahşice öldürüldüğü henüz tam olarak bilinmiyor. Ancak ailesi ve yakın çevresinin iddiaları, Susurluk benzeri bir şebekeyle karşı karşıya olunduğu ihtimalini güçlü kılıyor" dedi. Ekşi, olayla ilgili şu bilgileri verdi:
Tek kurşun ve işkence
"Gaziantep'te geçtiğimiz perşembe günü (18 Temmuz), evinden arabasıyla 'Bir saat içinde dönerim' diyerek ayrılan işadamı Ali Haydar Tanyeri'nin cesedi, ertesi sabah (19 Temmuz) Ceyhan yakınlarındaki bir mısır tarlasında işkence edilmiş, kafasına tek kurşun sıkılmış ve yakılmış olarak bulundu. Tanyeri'nin aracı ise, cesedin bulunduğu yerden yaklaşık 10 km uzaklıktaki inşaat halindeki bir benzin istasyonunda bulundu."