Kayıp kızlar ekibinde bir intihar

Kayıp kızlar ekibinde bir intihar
Kayıp kızlar ekibinde bir intihar

Tekirdağ’da, 6 yıldır kayıp olarak arandıktan sonra içlerinden birinin çene kemiğine ulaşılan kızlara ilişkin soruşturmada 5 kişi gözaltına alındı. Olayı çözen ekipte görevli polis memuru 38 yaşındaki Serkan Özdil ise arkadaşlarının gözü önünde intihar etti. Özdil’in intiharı büyük şaşkınlık yarattı.
Şarköy’de yaşayan 19 yaşındaki Meral Yapıcı, 2007’de üniversite sınavı için Tekirdağ’daki akrabalarının evine gitti ve arkadaşı 17 yaşındaki Nefise Kıran ile buluştu. İki genç kızdan bir daha haber alınamadı. Yapıcı’nın dedesine ait Beyazköy’deki çiftlik evi ve iskele etrafında kazı çalışması yapan polis, kemik parçaları buldu. Bulunan çene kemiğinin, kayıp kızlardan Nefise Kıran’a ait olduğu belirlendi.
Gözaltına alınan sanıklardan benzinlikte pompacı olarak çalışan 38 yaşındaki Talip E.’in kayıp kızlardan Nefise Kıran’ın, Çorlu’da gözaltında alınan bilgisayarcı 28 yaşındaki Uğur O.’nun ise kayıp kızlardan Meral Yapıcı’nın o dönemde sevgilisi olduğu ileri sürüldü. Polis her iki zanlının olay günü kızlarla buluştuğunu da tespit etti. Telefon sinyal bilgileri doğrultusunda Meral Yapıcı’nın amcasının oğlu Göksel Y.I ile Çorlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nde çalışan Serkan A. da sorguya alındı. 

‘Annesi için üzgündü’

6 yıl sonra olayı ortaya çıkaran polis Serkan Özdil ise önceki gün ekip otomobili ile göreve giderken arkadaşlarının gözü önünde sağ şakağına bir el ateş ederek yaşamına son verdi. Özdil’in bir süreden beri hasta olan ve tedavi gören annesine çok üzüldüğü ve bu nedenle intihar etmiş olabileceği öne sürüldü.


  ETİKETLER:

  haber

  ,

  Kayıp

  ,

  Telefon

  ,

  genç

  ,

  göksel

  ,

  İntihar