Kayıp kızlar memleketi...

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde oturan 17 yaşındaki Berrin Doğanay 15 gün önce arkadaşlarıyla buluşacağını söyleyerek evden çıktı. Ama akşam oldu, dönmedi. Ailesi hemen arkadaşlarını aradı, kimse o gün Berrin'i görmemişti.

KÜTAHYA/ADANA/İZMİR - Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde oturan 17 yaşındaki Berrin Doğanay 15 gün önce arkadaşlarıyla buluşacağını söyleyerek evden çıktı. Ama akşam oldu, dönmedi. Ailesi hemen arkadaşlarını aradı, kimse o gün Berrin'i görmemişti. Polisin yaptığı araştırmalara rağmen özel bir dershanede üniversite hazırlık kurslarına giden Berrin'den haber alınamadı.
Berrin, böylece son birkaç ayda hiç iz bile bırakmadan kaybolan genç kızların arasında katıldı. Tıpkı 18 yaşındaki Sultan Özer, 17 yaşındaki Serpil Kaya ve Hamide Erdem gibi...
Kızlarının aniden kaybolmasına anlam veremediklerini belirten baba Ali Doğanay ve anne Hafize Doğanay "Hayatından endişe ediyoruz. Aramadığımız yer kalmadı. Kızımın evden kaçması için hiçbir neden yoktu."
Amcasının oğluyla nişanlandı
Adana'nın Turunçlu Mahallesi'nde oturan 18 yaşındaki Sultan Özer, 10 ay önce kendi isteğiyle amcasının oğlu Öner Özer ile nişanlandı. Sultan Özer'in ailesi Kurban Bayramı'nda akrabalarını ziyarete gitti. Sultan'ı evde bırakan aile bayramın son günü geldiklerinde kızlarını bulamadı. Fatma Özer'e göre 18 gündür haber alamadığı kızı kaçmış ya da kaçırılmış olmalı: "İki ay sonra düğünü vardı. Başka bir sevdiği varsa ve kaçmışsa kendisini affedeceğiz. Sevdiğiyle evlendireceğiz. Yeter ki nerede olduğunu bildirsin, dönsün. Kötü insanların eline düşmesinden korkuyoruz."
'Okula gidiyorum' dedi
İzmir, Buca Betontaş Lisesi ikinci sınıf öğrencisi 17 yaşındaki Serpil Kaya 17 Kasım 2004 sabahı okula gideceğini söyleyip evden ayrıldı. Servise binen Serpil, akşam eve dönmeyince Fatma ve Yaşar Kaya çifti karakola başvurdu. Anne Fatma Kaya, "En son komşumuzun çalıştığı Şirinyer'deki kuru temizlemeciye gitmiş. Birlikte eve gelirken minibüste çalan telefona cevap verip inmiş" dedi.
Kaya çiftinin avukatı Turgay Göller, savcılığa Serpil Kaya'nın kaybolduğu gün yaptığı telefon dökümlerini delil olarak verdi. Göller, Serpil'le sık sık telefonda görüşen kuru temizlemeci Cuma Turnacı'nın evli olduğunu ve Serpil'in kaybolmasının ardından işyerini kapatıp, evini taşıdığını vurguladı.
'Şikâyetini çek dediler'
Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde 1 Şubat sabahı işe gitmek için evden ayrılan 17 yaşındaki Hamide Erdem, akşam eve dönmedi. Kızlarının mesaiye kaldığını düşünen aile, fabrikayı arayınca Hamide'nin saat 17.00 sıralarında çıktığını öğrendi. Baba Ramazan Erdem, "Kızımı aynı işyerinde çalışan Behçet Çabuk kaçırmış olabilir. Bu şüphemizi polise de bildirdik. Ama şu ana kadar sonuç alamadık. Behçet'in ailesiyle de defalarca konuşmak istedim, ancak şikâyetten vazgeçmediğim takdirde kızımı bir daha göremeyeceğimi söylediler" dedi. Öte yandan Behçet Çabuk'un da aynı tarihten itibaren işe gitmediğinin belirlendiğini söyleyen polis yetkilileri, olayla ilgili araştırmaların sürdüğünü açıkladı.


    http://www.radikal.com.tr/7375977375970

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.