Kayıp âşıklar uçurumdan çıktı

Ailelerinin evlenmelerine izin vermediği Osmaniyeli iki gencin cesetleri uçurumun dibindeki otomobilde bulundu. Gençlerin 1 Temmuz günü kaybolan 20 yaşındaki Adem Göçer ile yaşıtı...

OSMANİYE - Ailelerinin evlenmelerine izin vermediği Osmaniyeli iki gencin cesetleri uçurumun dibindeki otomobilde bulundu. Gençlerin 1 Temmuz günü kaybolan 20 yaşındaki Adem Göçer ile yaşıtı Buket Hayta olduğu belirlendi.
Geçen pazartesi günü Osmaniye merkeze bağlı Yarpuz Köyü İncebel mevkiindeki ormanlık alanda ineklerini otlatan bir köylü, uçurumun dibinde bir otomobil gördü. Jandarma, yaklaşık 1 kilometrelik uçurumda parçalanmış haldeki otomobilde iki ceset buldu. İncelemede cesetlerin 1 Temmuz'da ortadan kaybolan Buket Hayta ile Adem Göçer'e ait olduğu belirlendi. Buket Hayta'nın Alevi, Adem Göçer'in de Sünni olması nedeniyle, ailelerinin evlenmelerine izin vermediği için intihar ettikleri öne sürüldü.
Soruşturmayı yürüten jandarma, Adem Göçer'in, 1 Temmuz'da babası İsmail Göçer'den otomobiline benzin almak için 40 YTL alıp evden ayrıldığını öğrendi. Aynı gün Buket Hayta'nın ailesine cep telefonuyla mesaj çektiği belirlendi. Mesajda 'Beni aramayın, öldü bilin. Ben intihar edeceğim' deniliyordu. Sünni Göçer'e kızını vermediği iddia edilen baba İsmail Hayta'nın, kızının kaybolduğu akşam Göçer ailesine, "Oğlunuz kızımızı kaçırdı" dediği ileri sürüldü. Babanın ertesi gün de polise başvurarak kızları için kayıp dilekçesi verdiği belirlendi.