'Kayıp silahlar devlet sırrı'

Eski Özel Harekât Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin, talimatla alınan ifadesinde ilk davada bir yıl hapse mahkûm edildiği 'kayıp silahlardan' yeni haberi olduğunu söyledi

ANKARA - Eski Özel Harekât Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin, talimatla alınan ifadesinde ilk davada bir yıl hapse mahkûm edildiği 'kayıp silahlardan' yeni haberi olduğunu söyledi. Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen dünkü duruşmada sanık İbrahim Şahin'in talimat ifadesinin geldiğini kaydeden mahkeme başkanı, dosyadaki eksik belgelerin tamamlanması için duruşmayı erteledi. Şahin, talimatla alınan ifadesinde şunları söyledi:
"Emniyet İkmal Dairesi'nden lojistik şube müdürlüklerine teslim edilen silahlarda hiçbir eksiklik yoktu. Bu silahların kayıp olduğunu şu anda öğrendim. Olay tarihinde Emniyet Genel Müdürü olan Mehmet Ağar, beni telefonla arayarak, o sırada Korkut Eken'in danışmanlık yaptığı İstihbarat Daire Başkanlığı'na silahları lojistik şubemizden teslim etmemizi emretmişti. Silahların zimmetle teslim işlemi yapıldı. Silahların bir kısmı iade edildiği halde, bir kısmı iade edilmedi. Bu konuda, Eken, 'eksik silahların nerelerde kullanıldığını ve ne olduğunu, devlet sırrı olduğu için söylemesinin mümkün olmadığını' bildirmişti."