Kayıp turisti arama çalışmaları sürüyor

Kayıp turisti arama çalışmaları sürüyor
Kayıp turisti arama çalışmaları sürüyor
Antalya'nın Alanya İlçesi'nde 12 gün önce kaybolan ve kendisinden haber alınamayan Norveçli 75 yaşındaki Tor Olav Lunde'nin bulunması için çalışmalar sürüyor.

RADİKAL - Alanya'nın Oba Mahallesi'nde yerleşik yaşayan kızı Sissel Gulbraudsen ve damadının yanına iki hafta önce eşiyle birlikte tatile gelen Norveçli Tor Olav Lunde, 24 Eylül günü spor yapmak için kaldıkları evden ayrıldıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamadı. Eve dönmeyen Lunde'nin hayatından endişe eden ailesi, Alanya İlçe Emniyeti'ne, Norveç polisine ve Interpol'e başvurdu. Herhangi bir sağlık problemi olmadığını belirten Lunde'nin ailesi endişeli bekleyişlerini sürdürürken, polis kayıp Norveçli turistin bulunması için geniş çaplı soruşturma başlattı.

Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği personelinden oluşturulan arama ekibi, turistin en son görüldüğü bölgedeki güvenlik kameralarını inceledi. Yapılan incelemede Tor Olav Lunde'nin en son Oba Mahallesi civarında koşarken görüldüğü belirlendi. Kayıp turisti bulmak için Antalya Emniyet Müdürlüğü tarafından tahsis edilen polis helikopteri arama çalışmalarına havadan destek verirken, karada ve denizde de çalışmalar sürüyor.
DHA-Engin ANAK