Kayıp üç çocuk için özel ekip

Kayıp üç çocuk için özel ekip
Kayıp üç çocuk için özel ekip

Kayserili üç kayıp çocuğun fotoğrafları, Sivas?ta da duraklara asıldı. FOTOĞRAF: HİLAL YÜKSEL / DHA

KAYSERİ - Talas ilçesinde 21 Eylül’den bu yana kayıp olan üç çocuk için özel ekip kuruldu. Ankara’dan Kayseri’ye giden yedi kişilik özel ekip çocukların evlerinin bulunduğu mahallede ipucu aradı.
Talas ilçesi Yenidoğan Mahallesi’ndeki evlerinden ayrıldıktan sonra bir daha haber alınamayan sekiz yaşındaki Ahmet Tuna Tekin, kız kardeşi yedi yaşındaki Dilruba  ve komşuları 10 yaşındaki Türkan Ay’ın kaybolmasının üzerinde 18 gün geçti. Kayseri Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı 60 kişilik ekip çocukları bulmak için Talas’ta ‘şüpheli’ evlerde savcının izniyle arama yaptı. Emniyet Genel Müdürlüğü’nden gelen yedi kişilik özel ekip ise ilk kez Yenidoğan Mahallesi’ne giderek çalışma yaptı. Çocukların ailelerini ziyaret eden polisleri, çocukların son görüldüğü Sarıalan Sitesi sakinleriyle konuştu.
Kaybolan Ahmet Tuna ve Dilruba’nın babası Hamza Tekin, çocuklardan günlerdir haber alamadıklarını belirterek, “Polis de sadece bulunacağını söylüyor. Bir ipucu yok. Umudumuz var ama nasıl bulunacak bilemiyoruz. Polis de çalışmalarını sürdürdüğünü ve çok yakın zamanda bulunacağını belirtiyor” dedi. (dha)