Kayıp zengin kadının sırlarla dolu ölümü

Kayıp zengin kadının sırlarla dolu ölümü
Kayıp zengin kadının sırlarla dolu ölümü

Müyesser Yetiş borç bırakarak ölmüş.

İSTANBUL - Yaklaşık 2.5 yıl önce ortadan kaybolan 85 yaşındaki gayrımenkul zengini Müyesser Yetiş’in Sakarya Geyve’ye gömüldüğü ortaya çıktı. Ablasının mezarını 2.5 yıl sonra bulan Cengiz Yetiş, “Ablamızı kaçırdılar. Kaçıranlar onu öldürüp mallarını aldıktan sonra öldürmüş. Ablam yalısı satıldıktan 10 gün sonra ölmüş” dedi.
67 yaşındaki Mensure Ceyhan Eder ile 75 yaşındaki Cengiz Yetiş, İstanbul’da butik sahibi olan 85 yaşındaki Müyesser Yetiş’in izini 2007 yılında kaybetti ve polise başvurdu. Aradan 2.5 yıl geçtikten ve ablaları gömüldükten 1.5 ay sonra, veraset ilamı alırken ablalarının ölümünü öğrenen kardeşler savcılığa başvurarak otopsi istedi. Bunun üzerine Yetiş’in cesedi mezardan çıkarılarak otopsi için İstanbul Adli Tıp Kurumu ’na gönderildi.
Cengiz Yetiş ablasının “Sana bakarız” diyen F.G., N.K ve N.A tarafından kandırılıp kaçırıldığını öne sürdü: “Bankadaki parayı ve Arnavutköy ’deki bir yalıyı zorla elinden aldılar. Yalıyı aldıktan 10 gün sonra da ablam vefat etti. Ablam yaşlıydı, aç bırakıp işkenceyle öldürmüşler. Kolunu kırıpüzerinde sigara söndürmüşler. Kışın soba yakmadan aç bırakıp üç tane sigara verip nikotin komasından öldürmüşler, bunun şahitleri var. Bankada yüklü miktarda parası vardı. O para da yok. Hatta adına  bankadan kredi bile çekilmiş. Öldükten 1.5 ay sonra veraset davası için polis bizi buldu. Onun öldüğüne inanmıyorum.” (dha)